Vīrietis un vīrišķība - Inese Prisjolkova
Vīrietis un vīrišķība

Jau ilgāku laiku sevī risinu dilemmu, kas man kaut kā nesakrīt ne ar vienu no garīgajiem skolotājiem un visu laiku man pašai ir sajūta, ka kaut kas nav riktīgi. Parasti jebkuru no vēdiskām mācībām pārstāvošiem krievu autoriem klausos vai lasu, mājot līdzi ar galvu, un burtiskā nozīmē pārņemot un piekrītot, ka tiešām -jūtu, tā tas ir. Bet pēdējā laikā, pievēršoties tēmai par vīrišķo un sievišķo enerģiju un analizējot kāds tad ir vīrišķīgs vīrietis un sievišķīga sieviete, kaut kas manī klemmējas.

Klausos Gadecki, Torsunovu, Lazarevu un Siņeļņikovu un visi plus mīnus par vienu un to pašu – ka vīrišķīgam vīrietim ir jāpelna daudz vairāk kā sievietei, ka vīrietim ir jābūt tam, kas nodrošina ģimeni un tieši tā būs tā vīrišķības pazīme un tieši šo sieviete vērtē visaugstāk.

Un te nu manī pret šo nostāju ir kaut kāda iekšēja nesaskaņa un visu laiku es nevaru pateikt kāpēc. Es skaidri zinu, ka tā nav un man kā sievietei patiešām nav pats būtiskākais cik vīrietis pelna, bet....nav man pamatojuma pateikt, ka mana iekšējā jušana ir pareiza (lai gan – kas gan vēl pareizāks varētu būt).

Šī tēma mums Pavasara studijā kļūst arvien biežāka un biežāka un lektoru seminārā (kur diskusijas tiešām ir ļoti dziļas) aizrunājamies līdz tam, ka mēs, sievietes, satiekam tiešām tādu vīrieti, kādu būsim gribējušas. Un es ļoti skaidri atceros, kāda man bija nostāja pieci gadi atpakaļ un ko es gribēju satikt un ar kādu vīrieti iepazīties. Pēc tā, ka bija izgāzies mans vēlmju jeb „ideālā vīrieša parametru saraksts” Dievam, es toreiz skaidri un gaiši teicu, ka man vispār neinteresē cik manam cilvēkam ir vai būs nauda. Man pats svarīgākais ir, lai viņš mani un es viņu mīlētu, lai viņš man ļautu būt man pašai, lai viņš mani atbalstītu un es viņu, lai viņš man dotu emocionālu drošību. Jā šis ir vissvarīgākais – lai viņš man dotu emocionālo drošību.

Un tagad, kad kopā esam jau 4,5 gadus un Dievs mani patiešām ir apbalvojis ar šādām mīlestības piepildītām attiecībām, es visu laiku zinu, ka mana vīra vislielākā vērtība manās acīs ir tieši šī spēja mani mīlēt tādu, kāda es esmu, un izcelt manī vislabākās prasmes, spējas un īpašības – brīžiem pat tādas, kādas es pati par sevi neesmu zinājusi. Viņa visaugstākā mēroga vīrišķība ir spēja dot man šo emocionālo drošību. Ir tā - lai ko es dzīvē gribētu uzsākt, viņš mani atbalsta un es jūtos ļoti stipra „viņa rokās”. Es vienmēr zinu, ka es varēšu atkāpties un pie viņa patverties. Ja vajag izraudāties, ja vajag priecāties, ja sanāk izgāzties – tas mani neuztrauc, jo viņš ir ar mani un mani sapratīs. Un, goda vārds, mani pilnīgi neuztrauc, ka viņš šai dzīves periodā nepelna miljonus.

Un tā kā cilvēks, klausoties lielus Skolotājus, tomēr kaut ko domā līdzi un salīdzina ar savu dzīvi, tad es visu laiku domāju – nu kas ar mani (vai viņiem) nav riktīgi. Kā var tā būt, ka jūtos ļoti sievišķīgi, ka redzu, ka Dievs un Visums mani atbalsta un tātad, es tiešām dzīvoju savā īstenajā būtībā un sievišķā enerģijā. Un ja es esmu sievišķajā, tad mans vīrs ir vīrišķajā. Nu kā var būt, ka teorija un prakse nesakrīt.

Un šodien, pēkšņi, klausoties Torsunovu, es izdzirdu atbildi uz visiem saviem šiem jautājumiem. Un nu viss pilnīgi sakrīt ar manu jušanu. Viņš saka precīzi to, ko es jūtu. (Patulkošu, tādēļ varbūt nebūs plūstoši) ....„.....varu jums atklāt noslēpumu – sievietēm vajadzība pēc naudas nav pirmajā vietā. Ir cita vajadzība, par kuru daudzi vīrieši nemaz nenojauš – sievietes vissvarīgākā nepieciešamība ir, lai vīrietis viņai dod psihisko un emocionālo drošību. Lai vīrietis pieņem viņas emocijas un mierīgi pret to izturas. Lai to izdarītu, vīrietim ir jābūt ļoti spēcīgai personībai. (sievietes emocijas vīrietim ir neizturamas).

Ir tā – ka vīrietim ir ļoti attīstīts gribas (loģikas, saprāta) centrs galvā, savukārt sievietei tas ir mazs, jūtīgs un ne visai attīstīts. Tādēļ sievietei ir ļoti grūti, ja viņš rupji, asi un nesaudzīgi argumentēti pret viņu izturas. Savukārt sievietei ir ļoti attīstīts sirds centrs un vīrietim tieši pretēji – tas ir vājš. Viņš nespēj izturēt viņas emocijas. Tās griežas viņa enerģētikā.

Ja vīrietis spēj līdzsvarot un valdīt pār šo savu gribas (loģikas) enerģijas centru un tai pat laikā mierīgi uzņemt sievietes emocijas – šī ir vīrišķīga vīrieša spēka izpausme.” Tā Torsunovs.

Un tagad es varu no sevis pateikt – ja vīrietis cīnās ar sievieti un grib viņu gremdēt, tas tikai liecina, ka viņš netiek galā ar šo savu līdzsvaru un jūtas par sievieti vājāks un varbūt pat apdraudēts. Kā Torsunovs saka – šādam vīrietim caur askēzi ar sevi ir vēl ļoti daudz jāstrādā. Nu un, protams, sievietei ir jābūt ļoti pacietīgai, maigai un mīļai, kamēr viņš izmainās. Savukārt, ja sieviete ir kopā ar vīrieti, kurš viņai dod šo emocionālo drošību – rodas saskaņa un harmonija, sievišķā enerģija sievietē aug un līdz ar to laime un mīlestības arī.

Interesanti, ka šim visam ir ļoti mazs sakars ar naudu un sasniegumiem sabiedrībā. Galīgi nav tā, ka sabiedrībā realizējies vīrietis noteikti būs šis vīrišķīgais vīrietis, kas nodrošinās sievietei emocionālo drošību. Var pilnīgi tā nebūt. Un arī otrādi – nekur nav teikts, ka tas, kurš to var un spēj, tam jau sava pašrealizācija būs sakārtota. Es ļoti bieži konsultēju pārus vai sievietes, kas saka tieši otrādi – vīrs ir ļoti stiprs, ļoti situēts, ļoti vīrišķīgs, bet...nav iejūtīgs un dara pāri. Lūk, kamēr vīrietis izrāda savu spēku pār sievieti, argumentējot un nenovērtē viņas jūtas un emocijas, tikmēr ir vērts audzēt vīrišķību un līdzsvarot savu enerģētiku. Savukārt sievietei jāaudzē sievišķība un pacietība, lai caur mīlestību šīm attiecībām palīdzētu mainīties.

Ar mīļumu, Inese

 

 

 

Ieteikt rakstu