Parunāsim par attiecībām - Inese Prisjolkova
Parunāsim par attiecībām

Lai kādu tēmu vadītu, lai ko mēs semināros runātu, tik un tā mēs beigu beigās nonākam līdz attiecību tēmai un kādēļ tās neveidojas vispār, vai kādēļ tās nav saveidojušās tādas, kādas gribētu. Vai kāpēc viņš mani nesaprot?  Un pēdējā laikā arvien biežāk dzirdu, bet kad mēs parunāsim speciāli tikai par TO. Jautāju – par ko? Un tad ir jautājumu birums: ko darīt, ja šobrīd ar vīru esam apgrieztās lomās. Ko darīt, ja visu atbildību par ģimeni esmu uzņēmusies es? Ko darīt, ja vīram nav darba un viņš neko nepelna? Ko darīt, ja man jau sāk nolaisties rokas, lai viņu iedvesmotu? Utt.

Un tad nu izdomājām izveidot vairāku semināru ciklu, kurā tad parunāt tikai par partnerattiecību tēmu.  Sākot ar to  - kā satikt savu īsto un vienīgo un kā ar viņu sadzīvot. Šai seminārā ļoti daudz dalīšos ar savu pieredzi kā es gāju pretim savam cilvēkam un kāda patiešām laime man sākās no tā brīža, kopš esam kopā.

Otrā seminārā parunāsim par to, kāpēc ir tik ļoti būtiski, lai sieviete pārī audzē sievišķību, un tai pat laikā veicina, lai vīrietis audzētu vīrišķību. Un atkal jau – šeit dalīšos ar ļoti daudz saviem piemēriem, kur esmu sākotnēji kāpusi uz grābekļiem un tikai tagad pēc 8 gadiem kopā, nu varu teikt, ka grābekļu deja mazinās. Un tiešām tai brīdī izmainās viss.

Trešā seminārā parunāsim kā uzturēt pārī romantisma uguntiņu un nepieļaut rutīnu ne dzīvē, ne attiecībās. Kā būt interesantai, kā dzīvot interesantu ikdienu, kā būt interesantai priekš sava vīrieša un kā nepagurt, dzīvojot kopā gadiem.

Nu un ceturtā seminārā parunāsim par to kā attiecībās būt pašai (kā nedot pa daudz un nepieprasīt pa daudz) un kā otram ļaut dzīvot saskaņā ar savu būtību. Mīlestība ir brīvība. Tikai ko tas pa īstam nozīmē attiecībās.

Tiksimies ik pa divām nedēļām trešdienās 18.00-20.30 un sāksim jau nākamnedēļ.

 

Man pašai šī ir vismīļākā tēma uzreiz aiz “mammošanās”. Un arī droši vien tādēļ, ka tā mammīšu un bēbīšu lieta man ir tik svaiga un es galīgi neesmu to vēl “saēdusies” un dabūjusi sāta sajūtu.

Ar attiecībām man ir šī sāta sajūta. Ir tiešām ļoti labi. Un labākā ziņa priekš manis pašas, ka tas nenozīmē pieradumu, rutīnu vai apnicību. Ka izrādās var gadiem dzīvot ar vienu cilvēku un ar viņu visu laiku IR interesanti. Ticu, ka tā ir arī uz dzintarkāzām vai sudrabkāzām un vēl ilgāk.

Vai tas ir darbs? Nē. Nekāda darba tur nav. Bet sava veida zināšanas un viedumu jeb gudrību tas tomēr prasa.

Un vēl ir tā, ka tam otram ir jābūt ļoti saderīgam.

Es vienu dienu domāju, ja nu man šīs gudrības būtu bijušas zināmas jau 16 vai 18 gados, vai es būtu mācējusi sadzīvot jau toreiz? Un atbilde ir – ja pretim būtu īstais un vienīgais, tad jā. Tā atslēga ir tajā vārdā “īstais”.

Jo ja tā ir kaislība, tad tā pāriet. Ja tā ir cieņa vai aprēķins, tās ir pakļautas ārējiem kairinājumiem un  brīžiem var neizturēt citas lielas jūtas. Ja tas ir “ka tik cilvēks labs” – tā atkal būs grūti, jo trūks mīlestības.

Tieši tādēļ tai izvēles laikā mums jābūt ļoti gudrām. Es biju. Nu, vismaz tagad tā izskatās. Es vienkārši klausīju sirdij un gāju pretim Mīlestībai. Un es neļāvos prāta argumentiem, kas teica  - nē, jums nesanāks.

Nu, vārdu sakot, ja vēlies par šo visu padiskutēt, parunāt, paskatīties no dažādiem skatu punktiem, uzdot jautājumus un meklēt atbildes, esi mīļi gaidīta 10.augustā plkst.18.00-20.30 Pernavas ielā 19-315. Pieteikšanās: pavasarastudija@gmail.com vai pa tālruni 29100714 (Santa).

Uz tikšanos!

 

Ar mīļumu, Inese

Ieteikt rakstu