Par dusmām un īgņošanos - Inese Prisjolkova
Par dusmām un īgņošanos

Vai zināji, ka šie divi mums sabendē dzīvi? Dusmas ir agresija uz āru, bet īgņošanās ir negatīvās enerģijas audzēšana iekšpusē. Un dažreiz tā ar šalti nāk uz āru un tad tas izpaužas kā dusmas. Nu vārdu sakot – ja gribi sabendēt sev dzīvi, tad šie abi drauģeļi to var lieliski palīdzēt.

Tad, kad nolemjam kaut ko mainīt savā ikdienā, liktenī, dzīvē, mūžā, kad gribam sasniegt kādas vēlmes vai sakārtot attiecības, tad pirmais, no kā ir jāiemācās tikt vaļā – ir šīs negatīvās emocijas.

Kāpēc būtu jāsāk ar šīm?

Tādēļ, ka atbrīvoties no dusmām vai no īgņošanās ir vieglāk, kā, piemēram, no bailēm.

Dusmas ir mūsu vēlme, lai viss notiktu pēc mūsu prāta. Mēs vienkārši esam iedomājušies kā būtu jābūt un tad, kad tas gluži tā nenotiek, tad nāk virsū emociju vilnis, kuru izjūtam kā dusmas.

Nu man šis ir tik pazīstams, ka kārtējo reizi jāsaka “paldies, Dievs, ka ir laimes terapija”. Ja nē, es jau būtu nomušījusi gan sevi, gan pārējos. Pēc ajūrvēdas došām man visizteiktākā ir Pīta ar savu uguns enerģiju. Un pēc numeroloģijas skaitlis 5 ir karmiskais – un tas saistīts ar skarbuma un kategoriskuma pārvarēšanu. Nu vārdu sakot – visas ekstras manējās.

Un tieši tādēļ, ka apzinos, ko dusmas izraisa un nodara, cik ilgi pēc tam ir jāatjaunojas un jāpildās ar mīļumu, lai atgūtu kaut tikai savu veselību (es pat nemaz nerunāju, par sabendētām attiecībām vai nenotikušiem notikumiem, kurus sagrāva dusmas vai kategoriskums). Jā tieši tādēļ, ka es apzinos, cik tas ir kaitīgi, es pati diendienā līdzsvarojos un (cik var) mazinu šo savu rakstura skarbumu. Brīžiem sanāk labāk, brīžiem nesanāk nekā. It sevišķi, ja ir nogurums, steiga vai kāds cits fons, kas pastiprina šo manu rakstura daļu.

Un kā ir Tev?

Parasti tiem, kas ir ar aktīvām dusmām vieglāk iet ar īgņošanos un otrādi. Es varētu teikt, ka man nav tādi īgnuma periodi (jo es to izdusmoju ārā). Bet zinu, ka ir cilvēki, kas var dienām un gadiem staigāt īgni un piedevām nesaprast, kāpēc viņu dzīvē notiek tas, kas notiek, toties nenotiek tas, ko gribētos.

Lai nu kurā “frontē” esi, ir jāmēģina no tā atbrīvoties.

Vai to var?

Jā var. Ir tikai jāgrib.

Ir dažādas tehnikas un paņēmieni kā pašai sev palīdzēt. Rīt mums ir praktiskā meditāciju nodarbība, kurā paņemsim tieši šo tēmu. Pamācīsimies afirmāciju veidošanas tehniku, parunāsim kā mainīt attieksmi un būs mums meditācija tieši par to kā transformēt dusmas, īgņošanos un neapmierinātību.

Ja vēlies pieteikties, aizraksti uz: pavasarastudija@gmail.com vai zvani 29100714 (Santai).

Tiksimies rīt (otrdien) plkst 18.30-20.00. dalībasmaksa 10eur.

Ja vēlies, ņem līdzi paklājiņu (lai var apgulties meditācijas laikā). Mums pašiem ir pledi, spilveni. Parasti šai nodarbībā velkam basas kājas un esam pārsvarā uz grīdas. Protams, drīkstēs sēdēt arī uz krēsla, ja Tev tā ir ērtāk.

Nu katrā ziņā – šai pirms Saulgriežu periodā ir vērts pastrādāt ar visu to, no kā gribi tikt vaļā, lai tad nu pēc tam var sākties viens tīrs, skaists jauns dzīves etaps, kad nekas lieks vairs netraucē.

Par to kā gatavosimies Saulgriežu sagaidīšanai 17.jūnijā Pavasara studijā – par to tad lasi manā nākamajā rakstā.

 

Ar mīļumu, Inese

Ieteikt rakstu