Gara vēstule nometnes dalībniecei - Inese Prisjolkova
Gara vēstule nometnes dalībniecei

Šodien es Tev gribu izstāstīt visu, ko darīsim mūsu Pašapziņas nometnē.

Pašos pirmsākumos šo nometni biju gribējusi veidot par tēmu “Pašapziņa un nauda”. Vārdu sakot, paņemt vienu jomu -naudas jomu, kurā manuprāt tieši no pašapziņas ir atkarīga veiksme un izdošanās. Un tas, vai Tev vispār ir nauda un vai esi ar tās daudzumu apmierināta, vai arī ne.

 Tomēr nometnes dalībnieces un potenciālās dalībnieces ieviesa šai tēma korekcijas, jo teica, ka pirms naudas un pirkšanas/pārdošanas, pelnīšanas un uzkrāšanas ir vajadzīga vienkārši pati PAŠAPZIŅA. Sevis kā personības apzināšanās, sevis kā sievietes apzināšanās, sevis kā vērtības apzināšanās.

Domāts – darīts. Pārveidojām, papildinājām, uzlabojām, un pārtaisījām programmu tā, lai tajā būtu viss – gan pašapziņa, gan nauda, gan sevis pasniegšana, gan vērošana no malas, gan cieņa un mīlestība pret sevi un citiem.

Šai nometnē gribu Tevi lūgt drusku piedomāt un jau iepriekš tai sagatavoties. Nu tātad – ja reiz visas šīs trīs dienas mēs audzēsim un līdzsvarosim pašapziņu, tad jau tagad vari piedomāt un apdomāt par to, kā tur jutīsies. Pirmajā dienā būs iepazīšanās aplis.

Atceries – nav iespējas otrreiz radīt pirmo iespaidu. Un tici man, tur būs dalībnieces, kas Tevi redzēs pirmo reizi. Viņas par Tevi nezina pilnīgi neko. Tu vari savu tēlu radīt no nulles. No vienas puses – tā ir brīnišķīga iespēja būt drošā vidē bez stereotipiem. No otras puses – Tev ir iespēja patrenēties sevi pasniegt tieši tā, kādu Tu vēlies, lai Tevi sabiedrība redz. (Šādās nometnēs mēs trenējamies priekš dzīves. Kādā reizē tieši šī pieredze Tev lieliski noderēs)

Tu vari padomāt – ko vilksi, kā izskatīsies, kā noskaņosies uz bezgalīgu mīļumu un pieņemšanu. Varu Tev pačukstēt, kā es veidoju savu pašapziņu, ja kaut kur ierodos pirmo reizi. Es vienkārši noskaņojos uz to, ka man viss patiks. Ka man patiks tie cilvēki, kas tur būs. Man patiks viss, kas tur notiks. Es ar mīļumu un patiesu ieinteresētību skatos uz apkārt notiekošo un  - tici man, vienmēr jūtos ļoti, ļoti labi. Ir tāds zelta likums – ja Tu jūties labi, tad citiem ar Tevi ir labi. Tātad svarīgi, lai mēs katra vienkārši justos labi.

Pēcpusdienā pie mums viesosies lektore Ilze Grundmane. No viņas tiešām var mācīties kā sevi pasniegt, cik brīvi, cik draudzīgi iesākt sarunu. Kā uzreiz sajusties silti un labi kopā. Ilze mums pastāstīt kā nebaidīties no “pārdošanas” jeb kā paskatīties uz pārdošanu viedi un gudri. Jo plašākā nozīmē mēs jau visu laiku kaut ko pārdodam. Cits jautājums vai no mums pērk : )) Šai sarunā parunāsim arī par to, kādēļ par un ap naudas tēmu tā mulstam un saraujamies. Kādēļ tā ir kaut kādā ziņā tāda “neērta” tēma. Un ko par to saka mūsu pašapziņa : )

Vakarā mums būs brīnišķīgs “Valguma pasaules” gaismas labirints. Es vienmēr esmu par to, ka ja reiz esam kādā īpašā vietā, tad ir jāiepazīst un jāizmanto šīs vietas labums un tas jāiekļauj kopējā programmā.

Nākamo dienu drusku atkāpsimies no pārdošanas un burtiskā nozīmē “naudas” tēmas un pievērsīsimies mūsu pašapziņai.

No rīta Jolanta Sadoviča pievērsīs Tavu uzmanību un ievadīs Tevi sarunā par pašvērtējumu un par to, cik tā ir svarīga mūsu attieksmes daļa.

Un burtiski pēc tam mēs pastrādāsim pāros un grupās, lai līdzsvarotu savu pašapziņu. Ja Tava pašapziņa ir zema, tad to paaugstināsim caur mīlestību un savas vērtības apzināšanos. Ja Tev pašapziņa ir paaugstināta, tad līdzsvarosim Ego un mācīsimies pasauli uztvert caur dvēseles viedumu.

Un pēcpusdienā būs mūsu video treniņš.

Lūk šo es ļoti gaidu. Man pašai tas liek kņudēt saules pinumam. Nu pirmkārt tādēļ, ka es pirmo reizi vadīšu šādu nodarbību. Es esmu dzirdējusi ļoti daudz dažādu atsauksmju par video treniņiem. No ļoti, ļoti labiem, līdz pat skaļiem saucieniem “Nekad!!” un “Nemūžam vairs!!”. Bet tā kā neesmu tiem pat blakus stāvējusi, tad man pašai ir ļoti skaidrs priekštats, ko es gribu ar to panākt un kādēļ to nevar izdarīt bez video. Nu pirmkārt – mēs sevi tiešām neredzam no malas. Mums liekas, ka visi zina, cik es tagad esmu uztraukusies, cik es šausmīgi jūtos, cik man ir bail, cik man ir liels kamols kaklā. Un pēc tam Tu paskaties to ierakstu un saproti, ka nevienam pat prātā nevar ienākt par visu to bagātīgo emociju klāstu, ko tai brīdī izdzīvo. Toties no malas ir redzams kas pilnīgi cits. Piemēram, vai Tev ir vai nav pašapziņa. Vai Tev ir vai nav ko teikt. Vai Tu mierīgi no sirds runā.

Mazam piemēram varu izstāstīt par savu uzstāšanos facebook live. Katrā reizē tur esmu tuvu ģībonim. Nez kāpēc man bija šausmīgs stress un slikti un bija pat brīži, kad domāju – slēgšu ārā un sākšu raudāt. Tos video ir noskatījušies vairāk kā 6 un 7 tūkstoši skatītāju. Un es ticu, ka viņiem nevienam pat prātā neienāca tas viss, kas ar mani tur (iekšā) notika. Kādēļ tik droši to saku? Jo es pati skatoties šos ierakstus, to savu satraukumu un ārprāta stresu neredzu. Ārēji es tur izskatos tik mierīga, it kā šādi runātu nto tūkstošu priekšā katru vakaru.

Mums laiku pa laikam ir vērts paskatīties sevi no malas ar citu cilvēku acīm, kuri neko nezina par mūsu kompleksiem, stereotipiem, slikto bērnības vai pusaugu laika pieredzi, kādiem citiem aizspriedumiem vai paškritiku, kas ir mūsos.

Un atgriežoties pie mūsu video treniņa – tieši to es gribu izveidot. Lai mēs safilmējam katru dalībnieci, un pēc tam kopā skatoties, izstāstām viņai to, ko no malas redzam. Lieki teikt, ka mūsu uzdevums būs saskatīt katrā to īpašo un vērtīgo, lai viņai pašai parādītu, cik unikālu viņu redzam.

Mūsu nometnes vide vienmēr ir mīlestības pilna, bet šai reizē vēl lielāks uzsvars būs uz mīlestības telpu, uz meditācijām, uz sirds čakras atvēršanu. Jo tikai caur mīlestību var nolīdzsvarot nabaga paklupušo Ego (lai kurā grāvī tas ievēlies).

Sestdienas vakarā mums būs pirts rituāls kopā ar sertificētu pirtnieci Jolantu Sadoviču. Jo veselā miesā vesels gars un otrādi.

Savukārt svētdienas rītā man padomā ir vēl viena viešņa, ko līdz šim turēju noslēpumā, bet aizkadrā esam jau vienojušās. Tā būs Ilze Zvaigzne. Divu bērnu mamma, veiksmīga uzņēmēja, situēta sieviete, brīnišķīgs cilvēks. Es Ilzi pazīstu jau gadus. Esmu ciemojusies pie viņas mājās. Kopā esam gājušas pār 500grādu karstām oglēm ar basām kājām. Bet ne par to šis stāsts. Šoreiz gribēju, lai uzzini un paklausies, kā tas ir ticēt sev un darīt, darīt un vēl darīt, kamēr iekustini savu lietu. Cik daudz ir sevī jāmaina, jāpārkāpj pāri, kā sev jānotic un kā jāturpina iet, pat ja liekas, ka ej pa taisno sienā… Par to visu svētdienas rīta sarunā.

Un pēc tam mūsu otrs video treniņš, kurā šoreiz pafilmēsim to brīdi, kā ar pašapziņu un iekšēju mieru Tu pastāsti un piedāvā to, ko ikdienā dari. Nu tas būtu tā, kā es Tev stāstītu par Pavasara studiju un piedāvātu atnākt uz kādu nodarbību vai atbraukt uz nometni.

Lūk – cik mierīgi, cik pārliecināti, cik iedvesmojoši mēs runājam par SAVU LIETU. Un tas ir vienalga kurā jomā strādājam. Tik un tā mēs katru dienu kaut ko sabiedrībai dodam vai pārdodam.

Nu un nometnes noslēgumā mums būs darbnīcas jeb darbs grupās, kurā runāsim par tērpiem ar Lunu Vitu, fotografēsimies ar  Diti Frīdenbegu un audzēsim savu sievišķo pašapziņu.

Lūk, tādas brīnišķīgas dienas mums būs 10., 11. un 12. februārī. Lieki teikt, ka ir vērts pārdomāt katru šo nodarbību jau laikus. Piemēram, kādā tērpā un kurpēs gribēsi filmēties, kādā tērpā fotografēties.

Atceros, ka kādā no iepriekšējām nometnēm viena dalībniece mīļi smejoties teica, ka “vajadzēja taču pabrīdināt, ka dreskods ir trīs reiz dienā mainīt tērpu”.  Toreiz teicām, ka nekādu noteikumu nav. Meitenes pašas to ir ieviesušas. Bet nu – tad šoreiz es brīdinu, ka mums tur tiešām tā ir. Pucējamies svārkos un kleitās, un krellēs un auskaros. Nu vārdu sakot – tur ir riktīgi kaifīgi. Un pašapziņa it kā pati no sevis uzaug un līdzsvarojas šai milzu mīlestībā un kopā būšanā.

Vairāk par nometni vari lasīt  Pavasara studijas mājas lapas sadaļā “Nometne” http://www.pavasarastudija.lv/

 

Sirsnībā, Inese

 

 

Ieteikt rakstu