Raksti - Inese Prisjolkova

Viss sākās ar sarunām. Pirms svētkiem bijām uz baznīcu pieteikt bērna kristības un tur iepriekš ir paredzētas vecāku tikšanās ar mācītāju. Mācītājs Linards Rozentāls mums ir jau pazīstams. Pirms daudziem gadiem viņš kļuva mans mācītājs, kad iesvētījos, viņš bija mūsu dvīnīšu mācītājs un nu viņš pilnīgi dabiski ir mūsu izvēle bērniņa kristībām.

Sarunas bija par dzīvi un par cilvēkiem. Par to, cik dažādi esam. Līdz nonācām līdz tēmai – eneagrammas. Jau no dažādām pusēm iepriekš esmu dzirdējusi par šiem deviņiem “tipāžiem”, kā cilvēki sevi var atpazīt, bet tā kā kādus trīs gadus atpakaļ iepazinu socioniku un 16 tipus, man negribējās sev jaukt galvu, kamēr sajūtos kaut necik stabili jau šai vienā sistēmā. Un paralēli paņemt citu, man būtu pa daudz. (es vispār neesmu sistēmu cilvēks).

Tomēr, kad kāds cilvēks ar lielām dziļām zināšanām tai pat laikā vienkāršiem vārdiem stāsta par to, cik dziļi Bībelē sakņojas šīs eneagrammas, tas mani tiešām uzrunāja un ieinteresēja. Viņš runāja par 9 kaislībām jeb “deviņiem grēkiem”, kas ir pamatā katram šim raksturojumam. Lieki teikt, ka mums katrā ir visas deviņas īpašības un kaut kas no katra tipa, tomēr tai brīdī, kad lasi vai klausies par sevi (šo sava rakstura aprakstu), tu nekļūdīgi atpazīsti sevi.

Es sevi atpazinu tai brīdī, kad ieraudzīju katra rakstura nosaukumu mājas lapas pirmajā atvērumā: http://www.eneagramma.lv/

Tomēr godīgi aizgāju uz video lekciju sadaļu http://tornakalns.eu/?mediateka=18-01-2014-kas-ir-eneagramma , kur ir semināra ieraksts un stāsts par katru šo tipu, lai tomēr izprastu dziļāk un atpazītu ne tikai  sevi, bet arī citus. Un pats galvenais, lai saprastu, kādēļ vispār cilvēkus mēģina kaut kur kaut kā iedalīt, sagrupēt vai sadalīt. Un izrādās, ka nemaz jau nemēģina. Ka vienkārši tā tas ir noticis dabiski, mums piedzimstot un veidojoties. Ka mēs paši esam ar kādu no šīm rakstura iezīmēm apveltīti un apdāvināti vairāk un spilgtāk. Un tad, kad uzzini, kurš “musturs” esi, jeb kuram musturam piederi, tad ir vieglāk sevi saprast, un līdzsvarot.

Ir vairākas pieejas dzīvē. Ir tā saucamā veiksminieka teorija, ko izmanto cilvēki, kas ir redzami ko sasnieguši un dalās ar savu veiksmes formulu un tā skan apmēram tā: “Nevajag darīt to, ko dara visi. Ir jāizvēlas tās lietas, kuras tu proti labāk kā citi, un veltīt tām visvairāk laika”. Un es varu viennozīmīgi pateikt, ka mana Pavasara studija un grāmatas, Laimes terapijas un viss veiksmes stāsts ir bāzēts tieši uz šo atziņu. Es vienkārši izmantoju visas savas stiprās puses un diendienā spodrināju tikai to sava rakstura un dzīves daļu. Tas kādu laiku mani darīja ļoti laimīgu un veiksmīgu.

Bet ar laiku ir tā, ka tas, ko tu netrenē – atrofējas jeb neattīstās. Un ja kāda daļa tevī “uzkačājas” pa lielu, tā arī sāk traucēt. Tādēļ ir vērts iepazīt savas švakās puses un stiprināt savu “vājāko ķēdes posmu”.

Un man patīk, ka eneagrammu šis vēstījums (nu vismaz tā kā to pasniedz Linards Rozentāls) ir nevis par to kā sevī uzspodrināt šo savas konkrētās eneagrammas spozmi un izmantot to savai veiksmei, bet gan kā un ar ko to līdzsvarot, lai kļūtu savā raksturā pilnīgāks, līdzsvarotāks, harmoniskāks.

Ja esi ļoti pieķēries kaut kam vienam – tad diemžēl no tā kļūsti atkarīgs. Tiklīdz kļūsti atkarīgs, tad atņemot jeb pazaudējot šo vienu, tu esi nevarīgs. Tādēļ ir labi, ja varam sevi izzināt un būt ne tik šauri.

Nu vārdu sakot – dēļ tā, ka šogad ir netipiski svētki ar tik karstu laiku, ka ar mazu bērniņu laukā gandrīz vai nevaram uzturēties, dzīvojam pa māju, pa terasi un fonā mums skan šie semināri no mājas lapas eneagramma.lv. Tiešām vērtīgi.

Tā man ir dāvana no Debesīm šajos Jāņos. Tādēļ nu dalos ar to ar Tevi.

Priecīgus svētkus un svinēšanu.

Svinam dzīvi:)

 

Inese

Lasīt vairāk

Nākampiektdien Pavasara studijā būs nebijis gadījums – mēs nodarbību vadīsim divatā. Un ņemot vērā, ka tuvojamies 9tajam vilnim, tas būs tiešām WOW : )

Kā to tik droši zinu?

Pirmkārt tādēļ, ka dabā tuvojamies visspēcīgākajam enerģijas jaudas brīdim, bet otrkārt-  tad, kad esam kopā ar mūsu jauno lektori Jolantu Sadoviču katrā reizē ir tā, ka mājās jābrauc bremzējot (lai nebrauktu virs atļautā ātruma)

Jolantai ir TĀDA enerģija un enerģētika, kas kūsāt kūsā. Viņa prot iedvesmot, viņa prot trāpīgi pateikt, viņa prot salīdzināt kā bija pirms laimes terapijas un kā ir tagad, viņa ir ar tādu jaudu, ka vienkārši ar viņu kopā var tikt ne tikai uz devīto vilni vien.

Un vēl – Jolanta ir sertificēta pirtniece un ļoti labi zina kā mīļot un aktivizēt mūsu ķermeni un enerģiju. Kuras zālītes, kurā brīdī. Kad ko iepīt vainagā, kad un ar ko ieberzēt pēdās utt. Arī šai mūsu nodarbībai viņai ir konkrēts plāns. Šodien viņa man atraksta tā:

“….Tik viens solis ir līdz maģiskajai Līgo naktij. Tikai viens solis līdz Saulgriežiem – punktam, kurā uzņemam spēku un piepildījumu visam gadam. Man vasaras saulgrieži šķiet tāds ļoti īpašs laiks. Tas ir laiks, kad dabā viss ir pilnbriedā, ziedu pilnbriedā, kad viss iet un tiecās uz augšu. Tāpēc domāju, ka tieši pirms šī laika būtu brīnišķīgi vēlreiz parunāt par devīto vilni. Par to kā sieviete var šajā laikā sasmelties spēku no dabas.

Kā mēs smeļamies spēku? Pirmām kārtām tā ir kopā būšana un savstarpējā enerģijas apmaiņa. Šoreiz es to plānoju ar basām kājā uz smaržīgo paparžu paklājiņiem, ar slotiņām noņemot sūrumu un grūtumu un uzpildoties ar jauko, silto, mīļo, sievisķīgo lidojumu.

Tad mums ir noteikti jāparunājas, kuri augi mums būs līgo vakarā vissvarīgākie, kā mēs pašas saviem draugiem un savai ģimenei ugunsrituālu varam sarīkot.

Laikā kad ziedošajās pļāvās jūnijs min savas takas un ceļus. Jūnija paceltajās rokās zied nakstvijoles, madaras, margrietiņas, dārzos plaukst peonijas un jasmīni.

Jāparunājas  par jauku un vienkāršu kopā ģimenei iešanu pirtī. Par to kādi augi ir tieši sievietei un viņas labsajūtai domāti…”

Par šo un daudz vēl vairāk Jolanta pastāstīs un parādīs un ļaus izbaudīt 17.jūnija tikšanās reizē. Savukārt es gribu parunāt, ko darīt tieši pa Saulgriežiem, lai tiktu uz savas enerģijas augstākā punkta (kā tas ir dabā) un to pēc tam noturētu līdz pat veļu laikam novembrī.

Kā aktivizēt sievietes četras dabas, kas ir kā krēsla četras kājas un kurām jābūt –pirmkārt visām, otrkārt līdzsvarā.  Ko darīt, ja kādu savu daļu esam pazaudējušas.

Tā būs īstena gatavošanās Saulgriežiem –sākot no domām un rituāliem, beidzot ar pilnīgi konkrētiem ieteikumiem, padomiem, pirtnieku gudrībām un neiztrūkstošo Laimes terapiju.

Ja vēlies piedalīties šai praktiskajā nodarbībā, tad noskaņojies uz kopēju darbošanos, sagatavo, lai vari novilkt basas pēdas, un lai ir ērts tērps sēdēšanai uz grīdas.

Tiekamies Rīgas centrā (Pērnavas iela 19-315) bet ar sajūtām brīvā dabā, plāvā.

Ja vēlies pieteikties uz šo praktisko semināru “Gatavošanās Saulgriežiem”, tad raksti uz pavasarastudija@gmail.com  vai zvani 29100714 (Santa)

Būsim kopā, lai tiktu uz savas enerģijas devīto vilni.

Ar mīļumu, Inese un Jolanta.

Lasīt vairāk

Pavasara studijas 7 gadu pastāvēšanas laikā ir bijuši kādi 6 vai pat 7 jauno lektoru kursi, no kuriem jaunākie divi savu izlaidumu svinēja šogad. Un kā jau katrreiz tādās “šķiršanās” un kāda cēliena nobeiguma reizēs ir tā sajūta – un ko tālāk? Vai tiešām mēs tagad vairs regulāri nesatiksimies? Vai tiešā, mums nebūs nodarbību, tikšanās reižu, diskusiju un sarunu? Un kam mēs uzdosim jautājumus un meklēsim atbildes??

Un tā nu mēs izdomājām sarīkot visu jauno lektoru tikšanos. Izdomājām tēmu “Kā vislabāk sevi pasniegt”, kā komunicēt ar savu auditoriju, kā veidot savus sekotāju loku, kā “pārdot to, ko dari”.

Šī tikšanās būs 19.jūnijā, svētdienā (lai visi tiek). Programma mums ir izveidojusies pati no sevis:

11.00 Jolanta Sadoviča “Kā sevi pasniegt un kā izveidot savu sekotāju loku”

11.40 Vineta Ločmele “Kā attīstīt savu ideju un palaist to pasaulē”

12.00 Inese Prisjolkova “Viss attīstās no maza uz lielu” – tēma, diskusijas, prāta vētra, jautājumi un atbildes.

14.30 Iepriekšējās Jauno lektoru grupas dalībnieku sertifikātu izsniegšana.

Kūkas un kopā būšana.

Viss notiks līdz 16.00

Pieteikšanās uz: konsultacijas.pluss@inbox.lv vai man pa tālruni 22049000.

Dalības maksa semināram 30eur. Ja brauc tikai pēc sertifikāta un uz pirmo daļu nenāk, tad, protams, dalības maksas nav.

 

Šādas tikšanās reizes taisīsim ik pa diviem mēnešiem. Ar laiku arbūt piesaistīsim vēl citus lektorus, ar laiku varbūt taisīsim supervīzijas, ar laiku…visu izaudzēsim tādu, kādu pašas gribēsim. Bet nu pirmā reize tad ir skaidra un tiekamies jau nākam svētdien.

Ar mīļumu, Inese

Lasīt vairāk

Jau kādu laiku ir tā, ka mūsu karmiskās mācības un karmiskos mezglus varam atsiet un neveidot vairs tos. Vienkārši šobrīd to Visuma kārtība pieļauj. Ir pietiekoši daudz mīlestības (uz Zemes) un ir pietiekoši daudz izpratnes un informācijas, lai to savā dzīvē sakārtotu.

Kādēļ es to tik droši varu teikt?

Tādēļ, ka manā dzīvē ir sakārtojusies joma, par kuru es gandrīz vai droši varēju iepriekš teikt, ka tas ir neiespējami, un man šai dzīvē tas nav lemts.

Parasti par karmiskām jomām mēs uztveram tādas, kur uz grābekļiem kāpjam daudz biežāk un sāpīgāk, kā citas jomās. Nu kādam neizdodas apprecēties. Kādam nesanāk nopelnīt naudu. Kādam jūk ārā laulības, lai cik daudz un bieži precētos. Kādam nedzimst bērni. Kādam ir kāda vēl cita joma….nu…nezinu…piemēram, atkarības vai līdzatkarības vai varbūt…aptaukošanās.

Un man kaut kā likās, ka nu ar katru no citu cilvēku karmiskām jomām ir vieglāk tik galā. Nu – gribi notievēt, dari kaut ko un tievē. Gribi apprecēties – sakārto savu otro čakru un sazemējumu, un precies. Nu kaut kā likās, ka tas ir cilvēka varā.

(lai gan – ja tā ir karmiskā joma, tad protams, ka tas ir grūti un šitā kā es te jokojos var runāt tikai par tām jomām, kuras pašam nav karmiskās).

Man pašai bija tēma, kura nudien ir tikai un vienīgi no Dieva atkarīga. Un kamēr neizmainos sevī līdz dievišķai apziņai un dievišķās vibrācijas dziļumam, mana joma nesakārtojās. Es runāju par to – vai dzimst vai nedzimst bērni. Jau kaut kur to esmu teikusi – ka var ārsti palīdzēt, var dziednieki, var mēģināt kaut ko aktivizēt, vai stimulēt, bet nu….bērniņš tik un tā dzimst tikai ar Dieva ziņu, jo dvēseli jau ārsta kabinetā pievilināt nevar.

Un tieši tādēļ, ka man pašai bija tik ļoti dziļi nopietna šī joma, tad es karmiskos jautājumus, un tai skaitā karmisko mezglu tēmu, esmu tiešām izpētījusi dziļi un pats labākais – sapratusi ko un kā mums jāmaina, lai mūsu dzīvē tā karmiskā joma sakārtotos.

Pateicoties tam, es šobrīd šūpinu ratiņus un mīļoju savu četru mēnesīšu mazo bērniņu. Pateicoties tam, man ir sakārtojušās pilnīgi visas manas karmiskās jomas. Un pateicoties tam, es varu tagad teikt, ka – jā, ir iespējams attīrīt gan savu, gan dzimtas karmu viena cilvēka dzīves laikā, ja vien viņš zina ko darīt un dara.

Manā gadījumā tā tiešām bija dzimtas karma, jo mums bērni bija apstājušies dzimt 30gadus atpakaļ. Tad tagad nu varēsim skatīties, kas mainījies, un varbūt pēc laika varēšu stāstīt par jauniem radiniekiem, kas mūsu lielajā ģimenē radušies.

Un tieši tādēļ, ka man to uzkrāto atziņu nupat ir tik daudz, es laiku pa laikam (pāris reizes gadā) novadu nodarbību “Kā atsiet karmiskos mezglus un vairs neveidot tos”. Atceros, kad mana kolēģe Santa noklausījās šo tēmu pirmo reizi, viņa teica, ka tas būtu jāliek kā virsraksts uz galvenā laikraksta vāka – ka ne soli tālāk, ja šo neesi dzirdējis : ))

Toreiz sasmējāmies, ka mums laiku pa laikam ir šāda sajūta, ka jāiet uz ielas garāmgājējiem klāt un jāsaka – klau, tas ir tik svarīgi.

Lūk – lai nu kā, bet šī tiešām ir ļoti svarīga tēma. Tieši tādēļ, ka šai seminārā mēs katrs varēsim noteikt savas 3-4 karmiskās jomas un iemācīties kā tās sakārtot. Kā arī uzzināt, kā tad dzīvot, lai karmiskie mezgli vairs neveidotos un karmiskās jomas būtu tikpat mierīgi izdzīvojamas, kā visas citas mūsu dzīvē.

Nu vārdu sakot – ja esi gatava par šiem dziļajiem jautājumiem padomāt un pastrādāt, esi laipni aicināta šo ceturtdien plkst.18.00-20.30 pie mums Pavasara studijā, jaunajā vietā Pērnavas ielā 19-315. Pieteikšanās kā jau vienmēr uz pavasarastudija@gmail.com vai pa tālruni 29100714 (Santai).

Ar mīļumu, Inese

Lasīt vairāk

Kad biju maza meitiņa, tad ļoti ilgi spēlējos ar lellēm. Man bija bērnu (lellīšu) ratiņi un es varēju būt maza mammīte. Atceros, kad laukos citi bērni spēlēja “kariņu”, es tikmēr ar saviem ratiņiem. Un pat ja viņiem trūka dalībnieku un mani paaicināja kādā no kara frontēm, tad es nemācēju ne šaut ne kauties, mani pašu pirmo “paņēma gūstā” vai “nogalināja”, un es ātri izstājos no spēles, lai atkal būtu ar saviem ratiņiem un lellītēm.

Ar kaimiņu bērniem mana skaistākā spēle bija – spēlēsim “ģimenēs”. Dažreiz es biju bērns. Dažreiz mamma. Lai vai kā – ģimenes attiecības un sievišķība jau tad manā dzīvē spēlēja lielu vai varbūt galveno lomu.

 

Lasīt vairāk

Daba ir tik fantastiska. Kopš ceturtdienas vakara sākās tik drūma migla, ka likās bēdas un sēras ir fiziskas un taustāmas. Tagad, kad pagājušas trīs dienas un lai nu kā, bet cilvēkiem ir jāatgriežas dzīves ritmā, izskatās, ka laika apstākļi ir nolēmuši mums palīdzēt. Tik mierinoši snieg sniegs. Tik tīrs. Tik... visu pārklājošs. Un es skatos un saprotu, ka arī šīm sāpēm ir jāpārklājas.

Lasīt vairāk

Kad sākam runāt par Dieva, Visuma, Kosmosa un Dabas likumiem, tad pēkšņi uzrodas jautājums, ar ko tie atšķiras un vai atšķiras.

Lasīt vairāk