Raksti - Inese Prisjolkova

Kad es vēl vadīju Sievišķības skolu, tad mūsu pašā pirmajā tikšanās reizē runājām, ka mūsos katrā būtu jābūt četrām mūsu sievišķības izpausmēm. Un gluži kā krēsla kājām, tām būtu jābūt vienādi spēcīgām un līdzsvarotām.

Visvieglāk tās atcerēties un sevī sajust ir tieši caur stihijām – ūdens, uguns, zeme un gaiss.

Zemes sieviete – Ieva – mūsos izpaužas kā vēlme pēc ģimenes, bērniem, būt sievai, iekārtot mājas, būt savas dzīves un ģimenes saimniecei.

Uguns sieviete –Guna – ir seksīga un iekārojama, instinkti viņā kūsāt kūsā, viņa ir tik kārdinoša, jutekliska un skaista savā ugunīgajā sievišķībā, ka vīrietis no viņas nevar atraut acis.

Ūdens stihija – Marija – ir tikumības, ētikas un morāles turētāja gan sevī, gan ģimenē. Viņa neļaus izlaisties ne sev, ne vīram, ne sabiedrībai ap sevi.

Gaiss – Liene vai Baiba – ir viedākā daļa mūsos. Tā ir zintniece, kas mīt katrā sievietē. Tā ir dziedniece, kura ir katrā no mums. Tā ir gaismas un gudrības nesēja mūsos.

Interesanti, ka parasti un pilnīgi dabiski mūsos aktīvas ir kāds divas no četrām stihijām. Var gadīties, ka dažādos dzīves periodos tās mainās. Tad nu jāizdara secinājumi, par tā, kuras daļas mūsos snauž un kā tās atmodināt.

Pirms vairākiem gadiem pirmo reizi tas bija Kuldīgā, kad šo modināšanu un aktivizēšanu sasaistīju ar Saulgriežiem un toreiz kopā ar grupu izveidojām veselu tradīciju kopumu, ko visu vajadzētu darīt, ja mums vairāk ko vajag no Gunas, vai Lienes. Un ko darīt, ja kaut kur “pazudusi” ir Marija, vai Ieva.

Esmu satikusi meitenes, kas saka, ka vispār – viņas krēsls ir kā klavierbeņķītis uz vienas kājas. (Lieki piebilst, ka tas nekam neder un varbūt tieši tādēļ cieš attiecības, vai varbūt tās vispār neveidojas.)

Uzreiz varu pateikt, ka gan mums pašām, gan vīram ir vajadzīgas visas četras mūsu sievišķības izpausmes. Dēļ Zemes stihijas mūsos ir vēlēšanās turpināt dzimtu un nodot bērniem ģimenes vērtības un tradīcijas. Tas ir mūsu mātišķums, rūpēšanās. Dēļ šīs savas enerģijas un būtības daļas gribam būt sievas un mammas.  Man pašai tieši šī enerģija pietrūka laikā, kad nevarēju satikt savu cilvēku un izveidot ģimeni.

Savukārt uguns enerģija mūsos ir virzošais spēks. Galu galā – tieši dēļ šīs enerģijas mēs esam interesantas pretējam dzimumam. Caur šo mēs “barojam” vīru ar spēku priekš viņa veiksmes un sasniegumiem.

Lai nu kā, bet rīt (piektdien) seminārā “Gatavošanās Saulgriežiem” stāstīšu par to, kā gatavoties un kā svinēt svētkus tā, lai tiekam pie savas trūkstošās enerģijas. Un kad vēl, ja ne pa vasaras Saulgriežiem to visu sevī iegriezt.

Nodarbību vadīsim divatā kopā ar sertificētu pirtnieci Jolantu Sadoviču. Būs praktiska darbošanās un Jolantas stāsts par augiem, ko un kādam gadījumam izvēlēties tieši Saulgriežos, ko skaistumam, ko jutekliskumam, ko viedumam, ko gudrībai, ko veselībai, ko gara spēkam.

Vārdu sakot, esi mīļi aicināta jau rītvakar pie mums Pavasara studijā Pērnavas ielā 19-315. Pieteikšanās: pavasarastudija@gmail.com vai pa telefonu 29100714 (Santa).

 

Līdz rītam!

 

Ar mīļumu, Inese

Lasīt vairāk

Nākampiektdien Pavasara studijā būs nebijis gadījums – mēs nodarbību vadīsim divatā. Un ņemot vērā, ka tuvojamies 9tajam vilnim, tas būs tiešām WOW : )

Kā to tik droši zinu?

Pirmkārt tādēļ, ka dabā tuvojamies visspēcīgākajam enerģijas jaudas brīdim, bet otrkārt-  tad, kad esam kopā ar mūsu jauno lektori Jolantu Sadoviču katrā reizē ir tā, ka mājās jābrauc bremzējot (lai nebrauktu virs atļautā ātruma)

Jolantai ir TĀDA enerģija un enerģētika, kas kūsāt kūsā. Viņa prot iedvesmot, viņa prot trāpīgi pateikt, viņa prot salīdzināt kā bija pirms laimes terapijas un kā ir tagad, viņa ir ar tādu jaudu, ka vienkārši ar viņu kopā var tikt ne tikai uz devīto vilni vien.

Un vēl – Jolanta ir sertificēta pirtniece un ļoti labi zina kā mīļot un aktivizēt mūsu ķermeni un enerģiju. Kuras zālītes, kurā brīdī. Kad ko iepīt vainagā, kad un ar ko ieberzēt pēdās utt. Arī šai mūsu nodarbībai viņai ir konkrēts plāns. Šodien viņa man atraksta tā:

“….Tik viens solis ir līdz maģiskajai Līgo naktij. Tikai viens solis līdz Saulgriežiem – punktam, kurā uzņemam spēku un piepildījumu visam gadam. Man vasaras saulgrieži šķiet tāds ļoti īpašs laiks. Tas ir laiks, kad dabā viss ir pilnbriedā, ziedu pilnbriedā, kad viss iet un tiecās uz augšu. Tāpēc domāju, ka tieši pirms šī laika būtu brīnišķīgi vēlreiz parunāt par devīto vilni. Par to kā sieviete var šajā laikā sasmelties spēku no dabas.

Kā mēs smeļamies spēku? Pirmām kārtām tā ir kopā būšana un savstarpējā enerģijas apmaiņa. Šoreiz es to plānoju ar basām kājā uz smaržīgo paparžu paklājiņiem, ar slotiņām noņemot sūrumu un grūtumu un uzpildoties ar jauko, silto, mīļo, sievisķīgo lidojumu.

Tad mums ir noteikti jāparunājas, kuri augi mums būs līgo vakarā vissvarīgākie, kā mēs pašas saviem draugiem un savai ģimenei ugunsrituālu varam sarīkot.

Laikā kad ziedošajās pļāvās jūnijs min savas takas un ceļus. Jūnija paceltajās rokās zied nakstvijoles, madaras, margrietiņas, dārzos plaukst peonijas un jasmīni.

Jāparunājas  par jauku un vienkāršu kopā ģimenei iešanu pirtī. Par to kādi augi ir tieši sievietei un viņas labsajūtai domāti…”

Par šo un daudz vēl vairāk Jolanta pastāstīs un parādīs un ļaus izbaudīt 17.jūnija tikšanās reizē. Savukārt es gribu parunāt, ko darīt tieši pa Saulgriežiem, lai tiktu uz savas enerģijas augstākā punkta (kā tas ir dabā) un to pēc tam noturētu līdz pat veļu laikam novembrī.

Kā aktivizēt sievietes četras dabas, kas ir kā krēsla četras kājas un kurām jābūt –pirmkārt visām, otrkārt līdzsvarā.  Ko darīt, ja kādu savu daļu esam pazaudējušas.

Tā būs īstena gatavošanās Saulgriežiem –sākot no domām un rituāliem, beidzot ar pilnīgi konkrētiem ieteikumiem, padomiem, pirtnieku gudrībām un neiztrūkstošo Laimes terapiju.

Ja vēlies piedalīties šai praktiskajā nodarbībā, tad noskaņojies uz kopēju darbošanos, sagatavo, lai vari novilkt basas pēdas, un lai ir ērts tērps sēdēšanai uz grīdas.

Tiekamies Rīgas centrā (Pērnavas iela 19-315) bet ar sajūtām brīvā dabā, plāvā.

Ja vēlies pieteikties uz šo praktisko semināru “Gatavošanās Saulgriežiem”, tad raksti uz pavasarastudija@gmail.com  vai zvani 29100714 (Santa)

Būsim kopā, lai tiktu uz savas enerģijas devīto vilni.

Ar mīļumu, Inese un Jolanta.

Lasīt vairāk

Šodien mums atkal ir vebinārs, kuru tēmu izvēlējušās pašas dalībnieces. Un tēma tiešām vērtīga, lai neteiktu vēl vairāk…

No vienas puses par sievišķību nu jau runāts tik daudz, ka brīžiem liekas – sāk darboties atsperes princips un ja kaut ko tik ļoti “uzbāž un uzspiež”, tad gribās darīt pretēji vai vismaz nelikties par to jautājumu ne zinis, vai vēl kaut kā sevi pasargāt. Un tas ir pilnīgi dabiski, jo kamēr mums apkārtesošā sabiedrība kādu informāciju ļoti aktivizē, tikmēr grūti sadzirdēt un sajust sevi.

Vakar dzirdēju teicienu, par kuru man bija jāpadomā: “saruna nesākas līdz brīdim, kamēr otrs meklē atbildes uz jautājumiem, nevis ieklausās runātājā”. Un man liekas, ka ar to sabiedrības aktivizēto domu ir kas līdzīgs, jo – kamēr visapkārt runā par to kā vajadzētu vai nevajadzētu, mēs iekšēji sevī meklējam vērtējumu, attaisnojumu, atbildes un diezin ko, bet netiekam līdz tam, lai sajustu sevi. Lai saprastu un pieņemtu to, kā ir, un lai padomātu vai gribam vai negribam ko mainīt, un vai to darīt tagad, vai varbūt tad, kad būs citi apstākļi.

Man pašai ir svarīgi nevis uzzināt, kā būtu “pareizi”  vai “nepareizi”, bet gan kādēļ es piekūstu vai nepiekūstu, kādēļ man veicas vai neveicas, un kādos brīžos esmu laimīga vai nelaimīga.

Es tiešām ļoti vēlu sapratu, ka tad, kad visu daru pati, man beigās nav spēka par to papriecāties. Un ja ir bijis ļoti smagi pelnīt naudu, tad, to tērējot, nav nekāda prieka un gribās pietaupīt katru kapeiku. Savukārt tiklīdz sāc taupīt, tā grib negrib tā ir trūkuma un iztrūkuma pozīcija.

Izrādās, ja sieviete iziet abas daļas – gan sievišķo, gan vīrišķo, šai naudas pelnīšanas pilnā riņķī, viņai vienkārši sanāk grib negrib audzēt vīrišķību. Un pazūd vieglums, un vijīgums, un maigums un mīļums, pielavās upura loma vai agresija un beigu beigās uz laimi ar jau vairs ir krietni jāsaņemas.

Protams, periodā, kad esam vienas, tad kādu laiku tā dzīvot sanāk. Bet ja esam pārī, tad gan ir jāmēģina iekārtoties tā, lai katrs dara to savu daļu un Iņ un Jan aplis ir godīgi sadalīts. Vislabāk jutīsimies tad, ja vīrišķo daļu uzņemsies vīrietis un sievišķo sieviete, lai gan nekāda mirstamvaina nebūs, ja uz brīdi būsim samainījušies.

Zinu, ka manu vecāku ģimenē ir bijis gan tā, gan tā (bija Padomju laiki un tad vispār tur daudz ko neskatījās). Arī vīra vecāku ģimenē ir bijis gan tā, gan tā. Bet tie labākie un veiksmīgākie periodi tomēr ir tad, kad par kopējo naudu un tas pelnīšanu atbild vīrs. Nu gluži vienkārši tādēļ, ka tad sieva var neiespringt par to kā visu nomaksās, vai pietiks. Un tas jau nu gan ir fakts – ka stress un iespringšana sievišķību mazina un vairo vīrišķību (gan sievietei, gan vīrietim). Vīrietim stresa pārvarēšana ir dabiska, tas viņam tikai uzdzen adrenalīnu un vairo testosteronu. Vīrietis tieši tad jūtas vērtīgs pats savās acīs, kad ir ko pārvarējis un sasniedzis. Sievietei savā sievišķībā viss otrādi.

Esmu sākusi skatīties “Likteņa līdumniekus” un man dikti patīk tie mirkļi, kad stiprā un brīžiem šerpā saimniece Katrīna uzsver, ka “maks ir pie vīra un viņam lemšana”. Un ar to viņa ne mirkli nekļūst nevarīgāka, švakāka vai zemāka. Vienkārši – tāda ir kārtība.

Nu vārdu sakot, šodien parunāsim par dažādām kārtībām un par to kātas mūs iespaido. Par to, kā iedvesmot vīru, lai viņš kļūst veiksmīgāks. Par to kā pašām nebūt par priekšstrādnieku. Un tai pat laikā būt stiprām saimniecēm savā mājā un dzīvē.

Tiekamies šovakar. 20.00 sākas nodarbība, pirms tam no 19.00 ir iespēja čatot. Pieteikšanās uz: ineses.vebinari@gmail.com vai pa telefonu 29431408 (Aija).

Līdz vakaram!

 

Inese

Lasīt vairāk

Nu kad tad vēl par šo tēmu parunāt, ja ne pirms Jāņiem un pirms Papardes zieda meklēšanasJ

No sākuma biju šo tēmu domājusi runāt tikai ar grupu “Kad stārķis kavējas”. Jo tur kaut kā ir tā, ka tad, kad tik ļoti iespringsti uz bērniņa ieņemšanu, tad mīlēšanās jēga un būtība ar laiku kaut kur atvirzās fonā.

Tad ir tik ļoti svarīgi, lai tikai tas notiek īstajā dienā un lai tam nu ir visi tie atbilstošie apstākļi un sagatavošanās un vārdu sakot, tur beigās ir tik traka tā cenšanās, ka bērniņš nevar atnākt tikai tādēļ, ka viss ir sažņaugts un saspiests, neatstājot rūmes dievišķai radošajai enerģijai.

Bet pārskatot šo tēmu tālāk, sapratu, ka īstenībā jau mums visām, neatkarīgi no tā, kādā dzīves periodā esam,  stress, dzīves steiga, ikdienas domas un saspringums, piekusums, nogurums, veselības stāvoklis utt. atsaucās uz mīlēšanās tēmu. Un tā  - nolēmu, ka nav ko dalīt. Uztaisīsim nodarbību par tēmu “Mīlēšanās, mīļošanās un mūsu seksualitāte”, lai parunātu par mūsu juteklismu, par baudīšanu, par spēju noskaņoties uz savu seksuālo enerģiju. Parunāsim par to kā to vairot un līdzsvarot. Parunāsim par to cik svarīgi un veselīgi ir gribēt mīlēties un ja negribam, tad  - kas tā ir par zīmi mums un ko ķermenis caur to mums grib pateikt.

Parunāsim arī par to, cik pazīstam sevi kā sievieti. Cik pazīstam savu ķermeni. Cik jūtamies mīlētas un tieši KĀ mums patīk mīlēties. Vai mēs to zinām un vai protams savā dzīvē to tā iekārtot, lai viss notiek, kā mēs pašas gribam.

Un cik seksīgas jeb seksuāli pievilcīgas jūtamies ikdienā. Vai jūtamies?

Un ko darīt, ja tādas nejūtamies. Ko darīt, ja neesam mīlējušās mēnesi, gadu…

Kā uzsākt? Kā šo jomu iekustināt?

Nu vārdu sakot – runāsim par visu pēc kārtas. Par to kā iemīlēt sevi, savu ķermeni, kā mijiedarboties ar pasauli kā mīlējoties, kā kļūt jutekliskām, kā baudīt, kā vairot šo savu enerģiju un baudīt to.

Parunāsim arī par to, cik milzīgu potenciālu tas mūsos atver un kā tas iespaido mūsu jaunību.

Reiz Katrīna Denēva kādā intervijā teica, ka viņas jaunības noslēpums ir “vismaz viens orgasms dienā”. Lai gan – vairāk tas varbūt izklausās pēc Sofijas Lorēnas.  Bet tas pat nav svarīgi. Svarīgi ir kā jūtamies mēs pašas un vai gribam dzīvot kā mīlējoties – liegi, maigi, kaislīgi, skaisti.

Nu vārdu sakot – par to būs tas stāstsJ)

Tiekamies jau nākamceturtdien, 16.jūnijā plkst.18.00 Pērnavas ielā 19-315. Pieteikšanās kā vienmēr uz pavasarastudija@gmail.com vai pa tālruni 29100714 (Santa).

 

Hmm….cik brīnišķīgi un kaifīgi, ka par šo visu runāsim tieši pirms SaulgriežiemJ

Jo tieši šiem svētkiem un šim laikam ir šī noslēpumainā burvju maģija, kas saistīta ar mīlēšanos papardēs. Parunāsim arī par to, kāpēc tieši šis laiks un ko tas palīdz sakārtot mūsu enerģētikā.

Vārdu sakot – atdosim godu otrajai čakrai. Rīt vebinārs par sievišķību un naudu, ceturtdien seminār par mīļošanos un mīlēšanos. Nu un 17.jūnijā Saulgriežu sagaidīšanas nodarbība. Burvīgi.

Ir sākums devītajam vilnim. Viss kūsāt kūsā. Un tik baudāmi ir to visu ņemt pretim un tai visā būt iekšā.

 

Ar mīļumu, Inese

Lasīt vairāk

Pavasara studijas 7 gadu pastāvēšanas laikā ir bijuši kādi 6 vai pat 7 jauno lektoru kursi, no kuriem jaunākie divi savu izlaidumu svinēja šogad. Un kā jau katrreiz tādās “šķiršanās” un kāda cēliena nobeiguma reizēs ir tā sajūta – un ko tālāk? Vai tiešām mēs tagad vairs regulāri nesatiksimies? Vai tiešā, mums nebūs nodarbību, tikšanās reižu, diskusiju un sarunu? Un kam mēs uzdosim jautājumus un meklēsim atbildes??

Un tā nu mēs izdomājām sarīkot visu jauno lektoru tikšanos. Izdomājām tēmu “Kā vislabāk sevi pasniegt”, kā komunicēt ar savu auditoriju, kā veidot savus sekotāju loku, kā “pārdot to, ko dari”.

Šī tikšanās būs 19.jūnijā, svētdienā (lai visi tiek). Programma mums ir izveidojusies pati no sevis:

11.00 Jolanta Sadoviča “Kā sevi pasniegt un kā izveidot savu sekotāju loku”

11.40 Vineta Ločmele “Kā attīstīt savu ideju un palaist to pasaulē”

12.00 Inese Prisjolkova “Viss attīstās no maza uz lielu” – tēma, diskusijas, prāta vētra, jautājumi un atbildes.

14.30 Iepriekšējās Jauno lektoru grupas dalībnieku sertifikātu izsniegšana.

Kūkas un kopā būšana.

Viss notiks līdz 16.00

Pieteikšanās uz: konsultacijas.pluss@inbox.lv vai man pa tālruni 22049000.

Dalības maksa semināram 30eur. Ja brauc tikai pēc sertifikāta un uz pirmo daļu nenāk, tad, protams, dalības maksas nav.

 

Šādas tikšanās reizes taisīsim ik pa diviem mēnešiem. Ar laiku arbūt piesaistīsim vēl citus lektorus, ar laiku varbūt taisīsim supervīzijas, ar laiku…visu izaudzēsim tādu, kādu pašas gribēsim. Bet nu pirmā reize tad ir skaidra un tiekamies jau nākam svētdien.

Ar mīļumu, Inese

Lasīt vairāk

Atceros, kad gaidīju savu mīļumiņu un biju gaidību pēdējā etapā, devu solījumu, ka pēc tam gan cik vien spēšu palīdzēšu tām sievietēm un meitenēm, kurām kaut kādu iemeslu dēļ bērniņi vēl kavējas.  Mēs bijām vēl iepriekšējā ofisā, kad izveidojās pirmā grupa ar 10meitenēm, kas labprāt nāca kopā, lai meklētu cēloņus sevī un savā attieksmē, ar jautājumu – kāpēc tieši mūsu ģimenē nav bērnu.

Es pati ar šiem jautājumiem esmu dzīvojusi visu mūžu un man patiešām liekas, ka nav nevienas mammas, kas par to būtu domājušas vairāk. Bet nu…nav jau jāsalīdzinās. Katram ir savas stāsts, un tai brīdī, kad pa īstam aptver, ka tas bērniņš nenāk un ka nezini, ko darīt, lai viņš pieteiktos, var īsā laikā izdzīvot visu – sākot no panikas un “atrotītām piedurknēm”, ka kaut kas tūlīt jādara, līdz pat pilnīgai apātijai un milzīgām skumjām, ka aiz nezināšanas ko darīt, vairs nedari neko.

Man tas pa visiem šiem gadiem ir tik ļoti pazīstams, ka vēl pirms kāda laika bez asarām par šo tēmu vispār nebiju spējīga runāt. Un es patiešām esmu darījusi visu, ko vien spēju es izdomāt pati, ko man spēja piedāvāt medicīna, ko varēja dziednieki, vai gaišreģi, vai pilnīgi jebkādi guru katrā jomā, kurus vien spēju izdomāt savai šai jomai piesaistīt.

Un tās atbildes, kas man beidzot ļāva šo jomu sakārtot, un tagad pilnīgā laimē auklēt dēliņu, nāca lēnām un ilgi, brīžiem kā zibens no skaidrām debesīm, brīžiem absolūti neglaimojošas, brīžiem ar milzu nokavēšanos. Nu vārdu sakot – man pašai par sevi tagad atbildes ir. Šo to esmu sapratusi arī par dzīvi kopumā. Šo to redzu no citu cilvēku pieredzes. Un tā – pirmajā tikšanās reizē, mēs ar meitenēm izrunājām gan par iespējamiem cēloņiem, gan par to, kā vispār šo tēmu atbrīvot un neturēt iežņaugtu sevī, gan par to, ko tad darīt, kā pirmo un kam ķerties klāt. Vēl šīm nodarbībām ir viens papildus bonuss – beidzot mēs visas esam vienkopus un varam brīvi runāt par to, ko apkārt radu lokā varbūt negribam, varbūt kautrējamies, bet varbūt tas vienkārši nav iederīgi. Tad te iederīgi ir viss. Jo mums visām šī problēma ir aktuāla. Un es uzdrošinos būt šī kursa vadītāja tikai tādēļ, ka man pašai ir šis burvīgais pozitīvais piemērs, ka arī ļoti ilgi gaidot un tīrot savu karmisko šo konkrēto jomu, tomēr to var attīrīt un sakārtot līdz rezultātam – burvīgam mazulim.

Kādēļ taisām jaunu kursu?

Jo ļoti daudz meiteņu, kas tagad labprāt pieslēdzas mūsu esošai grupai, ir nokavējušas sākumu. Bet kā jau katrā lietā, tieši pamatiem un tieši sākumam ir pati lielākā  nozīme (jo runājam par cēloņiem un attieksmes maiņu).

Un tādēļ izdomājām – uztaisīt jaunu kursu un ar laiku tad salaist abas grupas kopā.

Tad vārdu sakot, ja Tev ir aktuāla tēma kļūt par mammīti un kaut kādu iemeslu dēļ tas nesanāk, tad raksti uz pavasarastudija@gmail.com vai zvani 29100714 (Santa) un piesakies uz jauno grupu semināram “Kad stārķis kavējas” un tiekamies jau šo ceturtdien (9.junijs) plkst.18.00 – 20.30 Pērnavas ielā 19-315.

Grupā var piedalīties tikai tās dalībnieces, kurām šī tēma personīgi ir aktuāla. Tā mēs nodrošinām sev drošu vidi, kurā varam brīvi dalīties ar savu pieredzi. Uzreiz varu pateikt, ka runājam tikai tik daudz un tikai to, ko gribam. Mēs zinām, ka šī ir jūtīga tēma un es jau pati teicu, ka agrāk es par šo tematu varēju tikai raudāt.

Vēl citā rakstā vari par šo lasīt: http://pavasarastudija.lv/2016/06/01/maminam-kuras-savus-bernus-vel-tikai-ilgojas-satikt/

Ar mīļiem sveicieniem, Inese

Lasīt vairāk

Vai zināji, ka šie divi mums sabendē dzīvi? Dusmas ir agresija uz āru, bet īgņošanās ir negatīvās enerģijas audzēšana iekšpusē. Un dažreiz tā ar šalti nāk uz āru un tad tas izpaužas kā dusmas. Nu vārdu sakot – ja gribi sabendēt sev dzīvi, tad šie abi drauģeļi to var lieliski palīdzēt.

Tad, kad nolemjam kaut ko mainīt savā ikdienā, liktenī, dzīvē, mūžā, kad gribam sasniegt kādas vēlmes vai sakārtot attiecības, tad pirmais, no kā ir jāiemācās tikt vaļā – ir šīs negatīvās emocijas.

Kāpēc būtu jāsāk ar šīm?

Tādēļ, ka atbrīvoties no dusmām vai no īgņošanās ir vieglāk, kā, piemēram, no bailēm.

Dusmas ir mūsu vēlme, lai viss notiktu pēc mūsu prāta. Mēs vienkārši esam iedomājušies kā būtu jābūt un tad, kad tas gluži tā nenotiek, tad nāk virsū emociju vilnis, kuru izjūtam kā dusmas.

Nu man šis ir tik pazīstams, ka kārtējo reizi jāsaka “paldies, Dievs, ka ir laimes terapija”. Ja nē, es jau būtu nomušījusi gan sevi, gan pārējos. Pēc ajūrvēdas došām man visizteiktākā ir Pīta ar savu uguns enerģiju. Un pēc numeroloģijas skaitlis 5 ir karmiskais – un tas saistīts ar skarbuma un kategoriskuma pārvarēšanu. Nu vārdu sakot – visas ekstras manējās.

Un tieši tādēļ, ka apzinos, ko dusmas izraisa un nodara, cik ilgi pēc tam ir jāatjaunojas un jāpildās ar mīļumu, lai atgūtu kaut tikai savu veselību (es pat nemaz nerunāju, par sabendētām attiecībām vai nenotikušiem notikumiem, kurus sagrāva dusmas vai kategoriskums). Jā tieši tādēļ, ka es apzinos, cik tas ir kaitīgi, es pati diendienā līdzsvarojos un (cik var) mazinu šo savu rakstura skarbumu. Brīžiem sanāk labāk, brīžiem nesanāk nekā. It sevišķi, ja ir nogurums, steiga vai kāds cits fons, kas pastiprina šo manu rakstura daļu.

Un kā ir Tev?

Parasti tiem, kas ir ar aktīvām dusmām vieglāk iet ar īgņošanos un otrādi. Es varētu teikt, ka man nav tādi īgnuma periodi (jo es to izdusmoju ārā). Bet zinu, ka ir cilvēki, kas var dienām un gadiem staigāt īgni un piedevām nesaprast, kāpēc viņu dzīvē notiek tas, kas notiek, toties nenotiek tas, ko gribētos.

Lai nu kurā “frontē” esi, ir jāmēģina no tā atbrīvoties.

Vai to var?

Jā var. Ir tikai jāgrib.

Ir dažādas tehnikas un paņēmieni kā pašai sev palīdzēt. Rīt mums ir praktiskā meditāciju nodarbība, kurā paņemsim tieši šo tēmu. Pamācīsimies afirmāciju veidošanas tehniku, parunāsim kā mainīt attieksmi un būs mums meditācija tieši par to kā transformēt dusmas, īgņošanos un neapmierinātību.

Ja vēlies pieteikties, aizraksti uz: pavasarastudija@gmail.com vai zvani 29100714 (Santai).

Tiksimies rīt (otrdien) plkst 18.30-20.00. dalībasmaksa 10eur.

Ja vēlies, ņem līdzi paklājiņu (lai var apgulties meditācijas laikā). Mums pašiem ir pledi, spilveni. Parasti šai nodarbībā velkam basas kājas un esam pārsvarā uz grīdas. Protams, drīkstēs sēdēt arī uz krēsla, ja Tev tā ir ērtāk.

Nu katrā ziņā – šai pirms Saulgriežu periodā ir vērts pastrādāt ar visu to, no kā gribi tikt vaļā, lai tad nu pēc tam var sākties viens tīrs, skaists jauns dzīves etaps, kad nekas lieks vairs netraucē.

Par to kā gatavosimies Saulgriežu sagaidīšanai 17.jūnijā Pavasara studijā – par to tad lasi manā nākamajā rakstā.

 

Ar mīļumu, Inese

Lasīt vairāk