Sievišķības iedvesmojošais spēks - Inese Prisjolkova
Sievišķības iedvesmojošais spēks

Ar šo rakstu es nebūt negribu aicināt sievietes atteikties no vadīšanas. Jo kā zināms, viņas mēdz būt pat labākas vadītājas nekā vīrieši. Gribu tikai aicināt aizdomāties par sievišķo un vīrišķo enerģiju. Kas notiek, ja sievietē vīrišķās enerģijas sakrājas par daudz?

Uz sarunu aicināju pozitīvās domāšanas centra Pavasara studija vadītāju Inesi Prisjolkovu.

 

– Ar ko tad biznesa sieviete atšķiras no jebkuras citas?

Sieviete ir un paliek sieviete, un nav tādas biznesa un parastās sievietes sievišķības. Taču neskatoties uz to, tieši biznesa sievietes atrodas vislielākā riska grupā. Kāpēc? Tāpēc, ka viņas pašas izvēlas vīrišķīgu statusu, vīrišķo enerģiju, vīrišķīgu piegājienu dzīvei. Un nevis tāpēc, ka smagi strādā, bet tāpēc, ka izvēlas pieskaņoties vīrišķajai videi un pašas grib būt vīrišķīgas.

 – Vai tas nozīmē, ka viņās šīs vīrišķās enerģijas jau ir par daudz?

Tas, ko tu sevī audzē, tas arī aug. Jo gan vīrietī, gan sievietē jau no dabas ir abas enerģijas – gan sievišķā, gan vīrišķā. Tikai sieviešu īstenā būtība ir dzīvot saskaņā ar savu sievišķo enerģiju.

 – Kā jūs raksturotu šo sievišķo enerģiju?

Tā ir maiga un plūstoša. Atšķirībā no vīrišķās enerģijas, kuras uzdevums ir caursist, uzvarēt cīņā. Sieviete ir tā, kas pat grūtās situācijās spēj iegriezt enerģiju tajā virzienā, kurā vajadzīgs. Piemēram, notiek kaut kāds strīds, iestājas krīze. Ko dara vīrietis? Viņš šajā situācijā metas iekšā kā bokseris – samīcīt, iedzīt zemē, uzvarēt! Sieviete izturas kā aikido – viņa iegriež visu procesu tajā virzienā, kas viņai izdevīgs.

Taču biznesa sievietes nespēj pretoties kārdinājumam uzsākt cīņu ar vīriešiem. Jo viņas taču ir gudras, inteliģentas, spējīgas. Kāpēc gan nesamērīties spēkos ar vīriešiem?! Diemžēl viņas šo samērīšanos veic ar vīriešu paņēmieniem. Ja sieviete grib uzvarēt vīrieti ar vīrišķo enerģiju, viņai diemžēl nāksies zaudēt. Jo vīrišķā enerģija vīrietī no dabas tik un tā ir stiprāka. Sievišķīgai sievietei ir maiga enerģētika. Salīdzinājumā – vīrietis ir saule, kas spīd, mirdz uzreiz. Sieviete ir ēna, mēness, plūstoša enerģija. Starp citu, dzīves baudīšana ir sievišķā daļa. Izbaudi, ko tu dari! Šeit un tagad! Nevis dzenies uz priekšu kā vīrietis! Sievišķība ir skaistums, no kā iedvesmojas vīrišķā enerģija. Vīrietis burtiski uzlādējas no tās. Saskatoties uz sievietes skaistumu, vīrietis ir gatavs doties kaujā un arī atgriezties no tās mājās. Tikai sievietei par godu. Taču vīrietim ļoti svarīgs ir mīļums no sievietes.

 – Vai vīriešus vīrišķīgas sievietes kaitina, traucē, izraisa nepatiku?

Nē, tā gluži ne. Viņiem šādas sievietes pat var patikt. Jo viņas izdara ļoti daudz. Problēmas sākas sievietei pašai ar sevi. Pat ja viņa ir ļoti veiksmīga visādā ziņā – tikko viņa nevar dzīvot saskaņā ar savu sievišķo būtību, viņa nejutīsies laimīga. Tas ir stāsts par sievietēm – biznesa haizivīm, kas dienā ir stipras, bet vakarā mājās raud spilvenā. Jo viņām nav tās azotes sajūtas, mīļuma. Sievietei enerģija zūd cīnoties. Vīrietim savukārt – nepieņemot lēmumus. Jo tikko vīrietis kļūst mīkstčaulīgs, nespēj pieņemt lēmumus, viņš zaudē savu vīrišķo enerģiju. Jo vīrieša enerģija nozīmē būt līderim, lēmumu pieņēmējam, vest aiz sevis grupu. Ja sieviete iekļūst šajā līderes pozīcijā, tad sabiedrībā viņa vēl to var īstenot, bet ne mājās. Jo tad viņa spiež vīrietim nonākt sievišķajā enerģijā. Un tikai tajā vīrietis vienkārši nevar ilgstoši izdzīvot. Atšķirībā no sievietes, kura var dzīvot abās enerģijās. Jo mēs esam ļoti elastīgas un spējīgas pielāgoties. Visi pēckara periodi pierādījuši, ka mēs vienlaikus spējam būt gan mammas, gan tēti savam bērnam.

 – Tad jau iznāk, ka visļaunākais ir tas, ka sieviete mājās sāk izkomandēt savu vīrieti?

Jā, tad ir beigas. Savā grāmatā jau esmu rakstījusi, ka vīrietis pēc savas būtības ir kā valrieksts. Tu viņu vari nomest zemē un ar viņu nekas nenotiks. Tikai tad, ja tu pārsitīsi viņa čaulu, kodols viens pats neizdzīvos. Savukārt sieviete ir kā persiks, kuram vajadzētu tīksmināties ar savu garšu un smaržu. Un kā zināms, ja persiku iemīda zemē, vietā izaugs vesels persiku koks. Taču sievietes neļauj sev dzīvot kā maigiem persikiem, viņas plēš sevi vaļā un lepojas ar savu kaulu. Un kā tad lai valrieksts cīnās ar tik stipru kaulu?! Viņam šķiet, ka šī sieviete ir tik stipra, ka viņš nobāl viņai blakus.

 Jā, esi stipra sabiedrībā, bet mājās ieritinies sava vīra azotē! Ja šīs lietas var savienot, tad viss kārtībā.

 – Domāju, ka sieviete ar līdera un organizatoriskām spējām patiesībā ir vērtīgs atradums. 

Jā, protams. Bet galvenais, lai viņa nekārto lietas ar vīrišķiem paņēmieniem. Jo sievišķā enerģija motivē, iedvesmo, novērtē un izceļ no katra komandas darbinieka to labāko daļu. Vīrietis iet tikai uz priekšu – uz rezultātu! Un tas nozīmē – konkurss, kontrole, salīdzināšanās, samērīšanās. Un tas viss notiek ar milzīga adrenalīna devu. Tikai, lai aizvestu komandu līdz rezultātam. Ko tas nozīmē? Ka viņa komanda visu laiku ir stresā. Ja sieviete sāk vadīt savu komandu ar vīrišķiem paņēmieniem, viņa kādā brīdī pati salūzīs. Ja sieviete ir sievišķīgi gudra, viņa var dabūt ārā no darbiniekiem labāko, uz ko viņi spējīgi. Un tas nozīmē, ka viņa nemitīgi necentrējas un nenorāda uz to, kas viņiem nepadodas. Jo tikko viņa sāks cīnīties – par kārtību, par izpildes termiņiem – viņa zaudēs. Necīnies, izcel tikai to, ko tev vajag! Un tu nonāksi pie mērķa tikpat ātri cik vīrietis. Tikai ar pilnīgi citiem paņēmieniem. Turklāt sievietei piemīt tāda brīnišķīga spēja kā intuīcija. Kāds ir secinājums? Ja sieviete dzīvo saskaņā ar savu sievišķo enerģiju, tā burtiski dubultojas. Tieši tāpat kā vīriešiem, kuri nenobīstas pieņemt lēmumus. Viņu vīrišķā enerģija šajā brīdī arī pieaug.

 – Bet ja sieviete dzīvo viena pati bez vīra ar bērniem. Viss gulstas uz viņas pleciem – gan bērnu apgādāšana, gan pašas darbs. Kur lai viņa izrok to sievišķību?

Tieši šādā situācijā viņai jākļūst vēl sievišķīgākai. Nevis jāpārvēršas vīrietī. Ja tā notiek, viņa sev izdara lāča pakalpojumu. Sievietei, kura palikusi viena, ir vēl jo vairāk iespēju kļūt sievišķīgai. Jo vienmēr ir iespēja kādu paaicināt palīgā – saskaldīt malku, ieskrūvēt spuldzīti. Varētu jautāt – kāpēc lai gan man kāds palīdzētu?! Tikai tāpēc, ka tu esi šarmanta, maiga. Un sievietes, kas apgalvo, ka neviens viņām nepalīdz, patiesībā nemaz nav lūgušas palīdzību. Viņas jau pašas ir saskaldījušas to malku un ieskrūvējušas spuldzīti. Bet te nu vērts atcerēties, ka tikai sievišķīga sieviete var izaudzināt vīrišķīgu dēlu un sievišķīgu meitu. Jo tikai vērojot savu mammu, bērni mācās. Meitenes iesūc sevī mammu sievišķību, bet puikas mācās uzņemties atbildību par mammu.

Sieviešu lielākā kļūda ir visu darīt pašām. Un tad, kad sievietes apprecas, viņas skrien un visu dara. Kamēr viņu vīrs vēl domā, saņemas, pieņem lēmumu, sievietes jau dragā. Tas ir mūsu spožums un posts. Jo mums ir spēja darīt vairākus darbus vienlaicīgi. To atkal nespēj vīrietis. Un tad sievietei šķiet – es jau sen viņa vietā būšu padarījusi! Un tām, kuras apgalvo – man apnīk gaidīt, kamēr viņš izdomās pieskrūvēt to plauktu, varu teikt tikai vienu – audzējiet pacietību! Jo kas notiek? Ne jau mēs gaidām, motivējam un iedvesmojam vīrieti darbiem, bet izsaucam meistaru, kurš visu izdarīs viņa vietā. Un ja godīgi – vīrietim tas nepatīk. Tas viņu pazemo. Varbūt, ka var arī tā dzīvot. Tikai tad – katru nākamo reizi tev viss būs jādara pašai. Jāņem rokā urbis, āmurs, skrūves. Jo vīrietis redz, ka tu to vari pati. Un tā soli pa solim, gads pēc gada vīrieši tiek izlaisti. Kur ir tā problēma? Vīrietis nevar ilgstoši dzīvot sievišķā enerģijā. Pienāks pusmūža vai jebkāda cita krīze, un vīrietis sāks raudzīties pēc vājākas sievietes. Tas ir tas pats, par ko raksta – viņš aizskrēja pie jaunākas! Patiesībā tas nav stāsts par vecumu, bet par sievišķo enerģiju, kuru vīrietis meklē savā sievietē. Viņam gribas, lai viņu apbrīno, lai viņš var mirdzēt.

 – Vai sievietēm vispār vajadzētu ieņemt vadošus amatus?

Ja sieviete sevī sajūt, ka viņa ir līderis, tas jāliek lietā. Bet tas jau vēl netraucē viņai turpināt dzīvot savu sievietes dzīvi un būt vīram azotē. Sieviete var darīt visu to, kas jādara līderim – pieņemt darbā darbiniekus, norādīt, kas jādara. Taču sievietei nevajadzētu pārspīlēt ar procesu kontrolēšanu. Viņai vajadzētu uzticēties saviem darbiniekiem. Pat ja sieviete redz, ka kaut kas nav izdarīts, viņai vienmēr ir iespēja izmantot savus sievišķīgos ieročus, lai situāciju neievirzītu agresīvā gultnē. Uzraksti savam darbiniekam vēstuli - «Man tevis ļoti pietrūkst. Gribētu, lai tu mani atbalsti tajā un tajā jomā!» Jā, pat šādus sīkumus var risināt sievišķīgā ceļā. Nevis vīrišķīgi uzbļaut - «Kur tu esi palikusi? Kur tas, kas tev bija jāpadara?» Jā, vīrietis dzīvo idejai, mērķim un rezultātam. Un viņam ir vienalga, kā tu pa ceļam jūties. Sieviete dzīvo attiecībās, un viņai ļoti svarīgs ir esošais moments. Jā, viņa redz mērķi, bet bauda arī esošo brīdi. Tas ir šeit un tagad spēks. Ja sievietes jebkurā situācijā domā šādi – fiksāk, fiksāk, svarīgāks ir rezultāts, nevis te kaut ko baudīt, tad nekādu gandarījumu nevar dabūt. Jo tiek tikai tērēta enerģija. Visus lielos nepatīkamos darbus var darīt ar gariem zobiem un caur mocībām vai arī izbaudot procesu. Tikpat labi tā var būt gada atskaite grāmatvedībā vai kas cits tikpat nepatīkams. Dari šeit un tagad! Ja tev ir e – pastā 15 neatbildētas vēstules, tu vari būt izmisusi un neapmierināta, ka visi tevi traucē ar kaut kādiem jautājumiem brīdī, kad tev jau tā nav laika. Bet tu vari arī iztēloties, cik ļoti svarīga katram cilvēkam ir tava atbilde, paskaidrojums vai mierinājums tieši šajā brīdī. Un tad tu atbildi uz katru vēstuli kā uz vienīgo. Tieši tā tu liec lietā savu sievišķo enerģiju. Jo vīrietis neies šādi iedziļināties. Viņš visiem atbildēs ar vienu skopu rindiņu, un viss. Jo tas viņa izpratnē ir rezultāts – atbilde ir sniegta. Tas, ka tajā nav sievietei tik svarīgo nianšu, viņu neinteresē. Bet sievietei nianses ir svarīgas, bez tām viņa zaudē savu spēku. Un vēl svarīgi, lai stundas, ko pavadām darbā, nav atrautas no mūsu sievišķās dzīves.

 – Taču es pieļauju, ka darbā bez striktuma gluži nevar. Katram ir jādod kāds uzdevums, kaut kādai stingrībai, lai organizētu procesus, tomēr jābūt.

Protams, no tā visa nevar izvairīties. Bet visa sāls jau ir sievietes iekšējā attieksmē. Ka tu uzticies un paļaujies, ka izdarīs. Nevis nenormāli kontrolē - «Kur tu iesi?», «Cikos tu būsi?» «Kad es varēšu to gaidīt?» Drīzāk aizej un iedvesmo to cilvēku, kuru tu visu laiku vēro ar vanaga aci! Nevis visu laiku plāno, kontrolē, pārbaudi! Ar šiem vīrišķajiem darba paņēmieniem sieviete visu laiku grauj savu sievišķo enerģiju.

 – Vai sievišķību var iemācīties?

Jā, audzējot sevī sievišķīgo pusi. Atceries, ka tev nav nekādas vajadzības skriet pa priekšu vīrietim ar lāpstu! Tāpat tev nevajag visu izdarīt savu darbinieku vietā! Ļaujies, lai viss notiek! Un ja tas nenotiek, tad mēģini pārējos iedvesmot, lai tas notiktu. Tas ir sievišķais paņēmiens. Patiesībā būt sievišķīgai – tas ir izvēles jautājums. Ja sieviete labi jūtas ar savu vīrišķo enerģiju, lai viņa tā dzīvo! Taču tikko viņa kaut kā slikti sāk justies – gan pati sevī, gan attiecībās ar vīrieti, gan fiziski un garīgi, tad ir vērts padomāt – vai tu dzīvo saskaņā ar savu iekšējo būtību. Jo kā signāli var būt gan tas, ka vīrs tevi pamet, bērni sāk slimot, kaut kas notiek mājās. Tā ir zīme, ka tu ej pret dabas likumiem. Daba vienmēr būs stiprāka. Turklāt jāsaprot, ka ieeja ir tur, kur ir durvis, nevis siena. Tā ir elementāra fizika. Un nevajag sākt domāt, kura enerģija svarīgāka – sievišķā vai vīrišķā? Jo prāts var kļūt ļoti cinisks un aiziet šreijā. Un tieši sieviete šajā mirklī var iepludināt maigumu un mīļumu un nolīdzināt asos stūrus. Īslaicīgi ar asiem vārdiem jebkurš ir vinnētājs. Taču ne ilgtermiņā. Jo kāda jēga no aizvainojuma, uzaudzētās biezās ādas?! Vienīgā jēga no Visuma dotām zīmēm – sliktas diagnozes, brūkošas attiecības, ir aicinājumā mainīties pašām. Bet nevis mainīt vīru. Un mainīšanās vienmēr notiek pēc mīlestības un dabas likumiem.

 – Kā stress veicina vīrišķās enerģijas vairošanos?

Stress ir prāta manipulācija ar mums. Prāts dzen mūs sasniegt vairāk, paralēli domāt par ļoti daudzām lietām. No stresa var izvairīties ar diviem paņēmieniem. Viens – šo prātu, kas ir ļoti ass instruments, sākt vadīt pašai un iegriezt tajā virzienā, kurā gribas. Proti, šobrīd domāju tikai par to, ko es daru un izmantoju to pozitīvu mērķu sasniegšanai. Jo prāts ir manipulators. Tieši prāta spēlīšu dēļ parasti vakarā mēdzam iedzert glāzi vīna, jo savādāk nespējam atslēgties. Taču mēs lieliski arī bez vīna varētu iemācīties atslēgt prātu. Otra iespēja – iet dziļumā šeit un tagad un baudīt šo mirkli. Kad tu nedomā ne par rītdienas, ne parītdienas plāniem. Tieši prāts reizēm mēdz izgudrot, ka mums ir ļoti daudz darba. Jāpaļaujas arī uz to, ka lietas sakārtojas bez mums. No kā vēl rodas stress? No pārāk augsti uzliktas latiņas. Visu gribam perfektu – vīru, darbu, dzīvokli. Ja ir šādas uzmācīgas domas, tad vajadzētu apsēsties un padomāt par to, kas mums jau ir. Cik labi, ka vispār ir vīrs, kuru ļoti mīlam, ka ir dzīvoklis vai māja un tā joprojām. Un to visu darīt ar pateicību, nevis ar nomācošām domām par to, kā nav – par piemājas pirtiņu un citām lietām. Tikko ar pateicību nepieņem esošo, jūties kā ēzelītis, kurš kaut kur tālumā priekšā redz savu sapņu burkānu. Un tad iznāk, ka visu laiku esi stresā, jo tas burkāns jau nekad nepienāk tik tuvu, lai to varētu saķert. Atceries, ka tev jau ir fantastiska dzīve tagad!

Stresu vairo arī tas, ka sākam dzīvot pēc citu stabules. Mēs darām ko tādu, ko citi sagaida. Sākot no vēl augstākas priekšniecības un beidzot ar vīramāti mājās. Tāpēc ik pa laikam jāapstādina mirklis un sev jāpajautā – šādu dzīvi es gribu dzīvot? Ja gribu, tad labi. Bet ja es kļūstu vīrišķīga tāpēc, ka citi mani nesapratīs, tad tas jau nu nav īsti pareizi. Ja priekšnieks man kā sievietei saka – savas jūtas un emocijas tagad neizrādi! tikpat labi varu lūgt priekšniekam neizrādīt savu prātu. Sievietes emocijas nav mazāk svarīgas kā vīrieša prāts.

Atceries!

·       Dzīvo saskaņā ar savu vērtību sistēmu! Tikai tad sieviete saglabā savu sievišķo enerģiju. Tikko viņa sevi lauž un dzīvo pēc citu stabules, viņas enerģija aizplūst.

·       Citi cilvēki pret mums izturas tieši tā, kā mēs pašas pret sevi. Ja tu sevi pati ieliec pēdējā vietā – beidzamā aizej prom no darba, visu līdz pēdējam pārraugi, tad jau tu esi devusi zīmi. Visi tevi uztvers kā pēdējo atbildīgo personu.

·       Ja tu gribi kaut ko sasniegt, sāc to dot pati! Ja tev trūkst mīļuma, sāc izturēties mīļi pret citiem! Ja tev pietrūkst uzmanības, sāc to pievērst citiem!

·       Ja dzīvē iegadās tā, ka tu nokrīti nost no zirga, palaid pavadu vaļā! Neturies tajā pēdējiem spēkiem! Ja attiecības izjūk vai arī mums jāiet prom no darba vai konkrētais projekts izgāžas, tad tas ir jāpieņem. Tā notiek, un tas ir tikai normāli! Jo velkoties ar nobrāztu vēderu pakaļ auļojošam zirgam tikai zaudējam spēku.

  

 Autors: Vintra Vilcāne

Ieteikt publikāciju