Iespēja izvēlēties veiksmi - Inese Prisjolkova
Iespēja izvēlēties veiksmi

Var ik dienu īgņoties par konkurentu skaistajām reklāmām un turīgajiem klientiem, taču var arī atmest negatīvās emocijas un strādāt lietas labā!

„Mums visu laiku būtu jāuzmana, lai esam piepildīti ar mīlestību un mūsu enerģija ir radoša. Tāpēc ir mana Pavasara Studija, un viss, ko daru, ir, lai pēc iespējas dažādākos veidos cilvēkiem stāstītu un mācītu, kā viņi sev var sakārtot enerģētiku, lai mūžam būtu laimīgi. Saka, ka nevarot būt laimīgi, bet var. Es visu laiku sekoju līdzi savai enerģijai un visu laiku tiešām esmu laimīga. Tas ir pieradums. Ja kaut kas krīt uz nerviem, nu necentrējies uz to! Ja neko tā labā nevar izdarīt, der atcerēties, cik šodien ir fantastiska diena,” teic Inese Prisjolkova, Pavasara Studijas veidotāja. Viņa uzskata, ka katrā no mums ir divi vilki – dusmīgais un labestīgais, kas visu laiku savā starpā plūcas, un „vinnē tas, ko baro”.

 

Šodien ir sēšanas laiks

Pēc nopietnas krīzes, sakārtojot savu dzīvi, I.Prisjolkova saprata, ka vēlas palīdzēt citiem. Pirms diviem gadiem, kad pāri Latvijai vēlās negatīvs vilnis un cilvēki līdz kaulam saprata, ka ir krīze, taču nebija ar to mierā, negribēja to pieņemt kā mācību, bet vēlējās cīnīties un dusmoties uz to. „Man likās, ka Latvija un cilvēki, ja kāds viņus neapstādinās, ar savām dusmām un īgnumu sagraus paši sevi, nevis kāds no malas – lielais brālis vai valūtas fonds. Tāpēc es radīju Pavasara Studiju – pavasarī viss mostas, un šodien mēs sējam to, ko rīt pļausim. Un ir vienalga, vai šodien ir septembris, janvāris vai kāds cits mēnesis – šodien ir sēšanas laiks,” viņa stāsta. Viņa vada seminārus par un ap pozitīvo domāšanu un laimes terapiju. Sākumā Inese domāja, ka šādus seminārus, lai saglabātu intimitāti, var vadīt tikai nelielās grupās, taču viņa ir vadījusi nodarbību arī 200 cilvēku lielai grupai, un tā bija neticami veiksmīga. Semināros visvairāk tiek runāts par Visuma un Dieva likumiem. „Matemātiku mums skolā iemācīja, fiziku arī, un mēs zinām, ka nevar staigāt cauri sienām. Ar Visuma likumiem ir tas pats – vienreiz, otrreiz uzkāp uz likteņa grābekļiem un nesaproti, kas par vainu – tie ir kā betona siena,” viņa teic.

Lielākā daļa kursu apmeklētāju ir sievietes, vīrieši ir ļoti reti sastopami un tasm ir vienkāršs izskaidrojums – vīriešiem mācīties no sievietes esot pret psiholoģisko hierarhiju un viņiem ir grūti atzīt savas neveiksmes. Laimes terapija sākas mirklī, kad tiek pieņemts lēmums turpmāk dzīvot laimīgi, taču līdz brīdim, kad cilvēks katru rītu pamostas ar nepārvaramu laimības sajūtu, paiet kāds laiks. I.Prosjolkova 11 gadus studējusi pedagoģiju un ir pabeigusi doktorantūru.


 

Bez domas par peļņu

„Es sapratu, ka gribu uzrakstīt grāmatu.” Pirms tam gan viņa nebija rakstījusi un nebija ne jausmas, ko nozīmē izdot grāmatu – viņa vienkārši apsēdās un rakstīja it kā sarunātos ar savu lasītāju. 

Darba procesā viņa saprata, ka nevēlas uzrakstīto atdot kādam izdevējam, kurš to vērtētu. „Zināju, ka gribu savu bildi uz vāka, skatīties lasītājam acīs un godīgi pateikt, ka tā esmu es ar savu īsto vārdu un uzvārdu un skatos acīs un stāstu no sirds. Pati meklēju fotogrāfu, māksilieku, māsa kļuva par korektori, meklēju redaktori, tipogrāfiju. Man nebija neviena santīma, nekādas aizmugures,” viņa stāsta.

 Pirmajā reizē izdeva tikai tūkstoš grāmatu Ieelpo laimi un mīlestību, kas jau 15 dienās bija iztirgotas. Pāris dienu pēc atklāšanas pasākuma zvanīja no Jāņa Rozes grāmatnīcas un iesākumā vienojās par 1000 grāmatām, un jau pēc pāris dienām palūdza vēl 400. Kopujmā jau ir nodrukātas 6000 grāmatas un lielākā daļa jau ir realizētas.

Vairākus mēnešus grāmata grāmatnīcās bija viena no pārdotākajiem izdevumiem. „Man kā cilvēkam, kam ar to iepriekš nav bijusi nekāda saskarsme un bez neviena lata mārketingā un sabiedriskajās attiecībās, tas bija ārkārtīgi patīkami. Tas ir bezgalīgā mīlestībā darīts darbs bez domas par peļņu,” viņa teic. Kopš tā laika izdota grāmata arī krievu valodā, ir doma
par tās izdošanu angliski, un tūdaļ grāmatnīcās būs otra viņas grāmata Mana laimes dienasgrāmata. Grāmatas izdošana visu iekustināja – grupas kļuva lielākas, un Inese bieži vien strādāja katru dienu – vienu dienu vadīja semināru Alūksnē, nākamajā jau Ventspilī. „Tā ir mana misija,” viņa teic.


 

Ieteikumi, ja no rīta šķiet, ka laimes nav:

*Pirmais ir gājiens uz dušu. Ilgi stāvu dušā, leju sev karstu ūdeni uz galvas. Pastāvu ilgāk un esmu gatava kontrastdušai.

*Ja laimes arvien nav, tad daru, kā visi – uzlieku skaistu mūziku, ar suni eju uz jūru un strādāju pie tā, lai atgūtu labu pašsajūtu. Atšķirība starp mani tagad un kādreiz ir tā, ka agrāk es būtu ļāvusies tam, ka tā nav mana diena, un viss – šodien es īgņošos. Tagad es to vairs nepieļauju. Bieži klausos savus meditāciju diskus, afirmācijas, lasu savu grāmatu.  Esmu atbildīga izvēlēties – īgņoties vai būt laimīga.


 

Ineses padomi citiem uzņēmējiem:

*Nesākt ar lielām, dārgām telpām. Pirms vairākiem gadiem I.Prisjolkova bija līdzīpašniece SPA salonam, kas atradās brīnišķīgās, bet ārkārtīgi dārgās telpās. Nevajag sākt ar milzīgiem ieguldījumiem, jo tā, iespējams, būs peļņa citiem, nevis tev. „Man joprojām nav savu telpu – Pavasara Studija ir tur, kur esmu es.”

*”Nevajag koncentrēties uz to, vai tas cilvēkiem būs vajadzīgs. Es neizpētīju tirgu, bet sapratu, ka tas, ko es cilvēkiem varu dot, būs vajadzīgs, jo es to došu, nevis tāpēc, ka esmu izpētījusi, ka tā būs mana niša. Šī izvērtās par manu jomu tāpēc, ka es to daru ar milzīgu spēku, mīlestību un jaudu. Tāpēc es pēkšņi tāda esmu vienīgā.”

*Tas ir pretrunā biznesa teorijai, taču nevajag strādāt peļņai, bet gandarījumam, un tad peļņa būs tik, cik gribēsi. Domājot par naudu, tiek zaudēta mīlestības enerģija. Arī biznesā tu dzīvo savu dzīvi, dvēsele aug. Bizness saistīts ar personību, piepildās ego.”

 

Autors: Lāsma Vaivare

Publicēts: "Dienas Bizness" 2011.gada 10.oktobrī

Ieteikt publikāciju