Jautājumi & atbildes - Inese Prisjolkova
Uzdod savu jautājumu
visi lauki ar (*) ir jāaizpilda obligāti

Tavs uzdotais jautājums tiks publicēts šeit kopā ar Ineses atbildi. Ja nevēlies, lai tas tiktu publicēts, lūdzu, raksti savu jautājumu privāti Inesei uz e-pasta adresi inese@ineseprisjolkova.com. Paldies!

Atbildes uz jautājumiem

Komentārs

 
Sveika.
Pirms daudziem gadiem aiz neko darīt garlaicības mākta ievilkos bibliotēkā. Un tur uzgāju Tavu grāmatu. Audzēt mīlestību. Domāju prikola, lasīšanas pēc izlasīšu. Un zini tā Tava grāmata man dzīvē bija pamatīgs belziens ar kulaku pa muguru. Pagrūda darbībai. Un es biju šokā par to, ka ja gribi lai tev pašam ir labāk tad vajaga mainīties man pašai nevis mainīt visu pasauli. Es vislaik gadiem centos izmainīt visus citus, vainot visus pie visa, lai man būtu labāk. Bet izrādās, ka ja gribi mainīt pasauli, tad mainies pats. Man tas bija šoks šo uzzinot. Un jā grāmata bija sākums manai skaistajai, mīlestības piepildītajai dzīvei. Galu galā kurš gan sevi cienīs, ja ne tu pats. Kurš gan tevi sargās, ja ne tu pats sevi sargāsi un kurš gan par tevi rūpēsies, ja ne tu pats. Gribi būt laimīgs...sāc ar SEVI!!! Laime ir mūsos nevis vīrā vai bērnos. Tu saņem to, ko pats radi. Ja padomā, tad ļoti vienkāršas lietas. Bet, lai darītu vispirms vajaga SAPRAST un darīt katru dienu katru stundu un katru minūti. Ilgtermiņā. Nevis gadā vienreiz un uz piecām minūtēm. Bet tam vajadzīga varēšana un disciplīna.
Visiem to arī novēlu veselo saprātu, varēšanu mainīt sevi!!!
 
Ineses atbilde
 
Mīļš paldies. 
Jā, tieši tā  ir :)

Jautājums

 
Labdien.
Lūdzu sakiet kāpēc vīrietis priecājas par to, ka sieviete raud ir noskumusi? Man draugs vislaik spiež darīt to ko es negribu. Viņš manus nē nedzird. A man viņa nē ir jāciena, jārespektē. Bet mani nedzird. Saku, ka negaršo tad viņš atkal savu...tu ēdīsi, jo es tā gribu. Saku, ka auto riebjas...tad viņš atkal savu...tu brauksi jo es tā gribu. Kas tas par glupumu no vīrieša puses. Un šitā katru dienu. Kā lai šo izmaina?
 
Ineses atbilde
 
Acīmredzot viņam ir despotisks raksturs.
Nu un ja laikā pirms kāzām un pirms jums ir ģimene, Tev ir dēļ sava drauga jāraud, tas protams nav īsti riktīgi. Tad vienkārši ir jāsaprot, ka šis nav īstais un jādod vietu tam, kurš nēsā uz rokām :)

Jautājums

 
Saki lūdzu kā, lai sevi restartē? ...pēc tuvinieka nāves.
 
Ineses atbilde
 
Izsaku visdziļāko līdzjūtību.
Sākumā ir jāsēro. Vienkārši jāļauj sev izsērot.
 
Nu un tad, kad jau sāk rasties spēki, tad izturēties ar bezgalīgu mīļumu un sadzējošu attieksmi pret sevi.

Jautājums

 
Sveika.
Izlasīju Jūsu grāmatas. Jūs ļoti lielu uzsvaru liekiet uz to, ka sievietei jābūt sievišķīgai. Tas nozīmē to, ka man tagad jāģērbjas rozā mini kleitās ar visām tām augstpapēžu kurpēm un tad vēl banciki un spīguļi. Mākslīgās skropstas. Bet ko darīt, ja auguma aprises neļauj ģērbt mini kleitas un 12 cm augstus papēžus? Kā tad dabūt to sievišķību?
 
Ineses atbilde
 
Nē, mīļā. Sievišķība nenozīmē rozā drēbes. Sieviškība ir maiga un viegla enerģētika, kas iedvesmo citus (vīrieti, bērnus, vecus civēkus utt).

Jautājums


Ja sieviete dzīvo viena, tad visi viņu uzskata par vientuļu. Bet, ja godīgi tad nekad mūžā neesmu bijusi vientuļa. Jo mājās ir tik ļoti daudz ko darīt, ka visam nepietiek laika. Un arī interesanti. Izejot ārpus mājas ir miljardiem lietu ko un kur doties. Kapēc uzskata, ka vientuļa ja visam dzīvē nepietiek laika. Miljardiem interesantu lietu ko darīt. Kā vispār cilvēkam var būt garlaicīgi?!
 
Ineses atbilde
 
Mums nav jādomā, ko citi par mums domā. Ja Tev ir interesanta dzīve, dzīvojot vienai, tad jābauda sava interesantā dzīve.
Ārējais atspoguļo iekšējo. Ja jutīsies pārliecin'ti un tiešām interesanti - visi citi Tevi un Tavu dzīvi tieši tādu arī redzēs :)

Jautājums

 
Sveiki, Inesīt!
Man bieži sapūšas vēders un veidojas gāzes vēderā. Ievēroju ka tas lielākoties no olbaltuma produktiem.. Varbūt Tev ir kāds skaidrojums kāpēc veidojas gāzes vēderā? Paldies!
 
Ineses atbilde
 
Es uz visu skatos siboliski un enerģētiski. Lūk - simboliski sapūšanās to arī nozīmē. Tātad padomā, vai gadījumā pārāk ātri neuzmet lūpu un "neuzpūties" (pārnestā nozīmē jeb garastāvokļa ziņā).
Ja tā ir - tad vienkārši mācies visu pieņemt ar pateicību un mīļumu.

Jautājums

 
Sveiki, Inese!
Man ir ģimene- vīrs un bērns. Ar vīru mēs bieži strīdamies, gan par sadzīviskām lietām, gan visādiem sīkumiem. Nav arī tā, ka nonstopā strīdamies.
Un sanāk, ka visu laiku dzīvoju tādā kā spriedzītē, kas tagad jūtami atspēlējas uz kuņģi un vispārēju veselības stāvokli, kā arī jūtu, ka sāk atgriezties veģetatīvās distonijas panikas lēkmes, kad sirds sitas kā negudra.
Man jautājums būtu, kā ar šo tikt galā, kā stràdāt ar sevi, lai neciestu veselība. Vai būtu jāmeditē, nezinu, kaut kāda hipnoze vai kas cits. Kas palīdzētu būt mierīgai un būt labsajūtā ar sevi.
Zāles dzert negribu, gribu tikt galā kā savādāk.
Paldies:)
 
Ineses atbilde
 
Sāc ar pateicību. Katru dienu raksti pateicības dienasgrāmatu. Un diendienā piedomā par to, cik laimīga esi, ka Tev ir ģimene. 
Caur pateicību Tu iegūsi atslābumu un nebūs vairs tādas spriedzes.
 
Nākamais solis - visu darīt ar mīļumu. Kā dungojot, kā smaidot un priecājoties par visu, kas notiek. Un Tu redzēsi kā jūsu attiecības mainīsies.

Jautājums

Sveiki! Kā pānākt to lai mīļotais vēlētos bildinat un kāzas talāka nakotnē.Esam kopā 5 mēnešus,no kuriem 4 ir kopdzīve. Jo ātri vien sapratām ka gribam būt kopā.Drauga tētis mani mīļi jau mani sauc par sava dēla līgavu. To izdzirdot draugs teica: kāda līgava jau,nebūs ligava. Ka viņam sieva kadreiz bijusu un otrreiz nebūs. Tās attiecības ilga 6 gadus,piedzima bērns,ir jau 4 gadus škiries. Bērna māte ar bērnu dzīvo ārzemēs. Viņš uzskata ka kāzām vajag ļoti daudz naudas un pispeiest precēt jau tāpat nevar,pirms tam vēl ir mašīmas kredīts jāmaksā. Un dzīvokli ar mums grib
Es vienmēr esmu sapņojusi par skaistām kāzam. Un ar vien biežak soctiklos pamanas redzeslokā nokļūt kāzu kleitas. Bet kad mīļotais šitā pasaka.....v

Ineses atbilde

Un tomēr es teiktu, ka vajag viņam stāstīt par saviem sapņiem, par kāzām, par to, kā gribi to balto kleitu. Nu burtiski murrāt viņam pilnas ausis ar to. Izturēties mīļi un silti. Un viņš pēc brītiņa būs mainījis domas :)

Vīrietim pats svarīgākais ir, lai viņa sieviete ir laimīga. 
Tādēļ ir vērts viņam pateikt priekšā, ka Tevi darītu laimīgu :))

Jautājums

Labdien, Inese. Šobrīd stāvu tādās kā dzīves krustcelēs. Vīrs ar mani nerunā jau kādas 2 nedēļas, ignorē. Dzīvojam vienā mājā kopā ar 2 kopīgiem bērniem. Mums bija konflikts, kura laikā es aizstāvēju dēlu no viņa soda. Dusmās un pārgurumā ( iepriekšējā nakts bija darbā pavadīta) iesitu viņam pļauku. Pirmoreiz 8 gadu laikā. Pirms tam mums jau bija sarežģījumi attiecības. Bijām runājuši... Man nepatika ka viņš maz laika pavada ar bērniem, vairāk garāžā un ar draugiem. Pēdējā laikā mēdza pazust uz 2-3 diennaktīm un neuzskata par vajadzīgu man skaidrot, kur bijis ar ko. Viņam nepatīkot atskaitīties. Pēdējos mēnešus ir finansiālās problēmas, ko runā katru mēnesi ka tūlīt atrisinās, tāpēc pēdējos mēnešos sadzīves slogs arī naudas ziņā lielākoties uz maniem pleciem. Strādāju 
as darba stundas gan pa dienu, gan nakti, lai justos finansiālā drošībā. Nogurusi bet no viņa atbalsta nav, ka varu mainīt uz kaut ko mazāk ienesīgu, jo viņš neesot atrisinājis savas problēmas. Tāds mīļums un sirsnība pret mani viņam periodiski ir. Viņš var pateikt, ka mani mīl tā, ka tam nevar neticēt. Tomēr daudzas lietas, ko viņš dara, man neliek tā domāt. Viņš ir diezgan ciets cilvēks un man ir sajūta, ka ja viņš ir nolēmis izsvītrot mani no savas dzīves, tad tā arī būs. Brīžiem es par to baidos, GRIBU atrisināt , jo mīlu, bet brīžiem domāju, vai to vajag. Jo es visu laiku pielāgojos viņa varēšanai un bieži nežēloju sevi. Bet viņš to nenovērtē. Arī kā tēvs 
tagad pret bērniem ir uzmanīgāks un iecietīgāks nekā kad mums attiecības bija bez konfliktiem. Daudz ko sāk darīt arī no tā par ko bijām runājuši bet līdz darīšanai neaizgāja. Ja viņš spēj būt labāks tēvs bērniem tad, ja manis nav blakus, tad varbūt nevajag... lai gan redzu un jūtu, ka arī viņam sāp. Iedvesmojoties no Tavām grāmatām, sāku meklēt citu darbu. Sakārtot arī pašai savu pašsajūtu, tomēr neziņa kas notiek viņā dzen stresā.

Ineses atbilde
 
Pirmkārt - Tu esi ļoti nogurusi. Tev jāsāk rūpēties par to, lai tā nepiekūsti.
Otrkārt - nav nekādas jēgas ar vīrieti cīnīties ar viņu (vīrišķajiem) paņēmieniem. Kategoriskums, dusmas, pļaukas utt. tā visa ir cieta attieksme. Un viņš ar savu cieto attieksmi vienmēr vinnēs (jo mums sievietēm vienā brīdī būs emocijas, būs jāraud).
 
Tādēļ ir vērts visu mainīt ar sievišķiem paņēmieniem. Pirmkārt atpūsties, izgulēties. Kļūt un būt laimīgai, vieglai, sievišķīgai. Un tas vīru pievilks kā magnēts.
Viņš vairs nebūs garāžā, bet pie Tevis :)

Jautājums

 
Sveika, Inesīt!
Ar vīru kopā nodzīvoju 18.gadus, mums ir divi dēli 15,10 un meita 4. Pēdējos gados mūsu laulības kopdzīvi pavadīja kritika, strīdi, rutīna. Jutu, ka vīram ir platoniskas attiecības ar darba kolēģīti, vīrs ar vien vairāk un biežāk bija kopā ar viņu pavadīja laiku kopā darbā, bet arī brīvajā laikā. Esamu ar vīru runājusi, ka man šī draudzība nav patīkama, uz ko vienmēr esmu saņēmusi atbildi, ka viņš ir šeit kopā ar mani, bērniem! Kritika un savstarpējā attiecību nesaprašanās auga un auga. Pirms diviem gadiem vīrs paziņoja man, ka viņam ir jūtas pret šo sievieti, ka viņš mīl mūs abas! Man nav saprotams, kā var mīlēt divas sievietes. Man atvērās acis un sapratu, ka pēdējos gadus vīrs ir ļoti melojis man par viņu savstarpējām attiecībām. Dzīvojām atsevišķi, vīrs sāka kopdzīvi ar savu darba kolēģi. Mums savā starpā ir ļoti liels aizvainojums un naids. Ļoti grūti un sarežģīti risinās jautājumi par bērnu saskarsmi, bērnu dzīves vietu, kopīpašuma sadali. Visi dzīvojam vienā pilsētā un satiekamies ik dienas. Vecākais dēls aizgāja dzīvot pie tēta. Es saprotu, ka šāda veida attiecībām jāpieliek punkts, man ir jāpalaiž vīrs. Bet es nemāku, man ir grūti, jūtos kā upuris, manā sirdī liela šķiršanās sāpe, smeldze, aizvainojums, dusmas. Cenšos no tā tik ārā, prom jau vairāk kā gadu, bet jūtu, ka iegriežu sevi vel lielākā negatīvo sajūtu virpulī! Kā man atlaist, palaist vīru? Gribu atbrīvot sevi no šīm ciešanām, bet nesaprotu kā?
 
Ineses atbilde
 
Ak, mīļā. Saprotu, ka nav viegli.
Vienīgais, ko varu Tev ieteikt, ir kādu laiku apzināti nedomāt par attiecībām un vīru, bet vienu krietnu periodu audzēt sevī spēku un veidot lielu savu energolauku.
Veido savu INTERESANTU dzīvi. Vienkārši speciāli sāc darīt to, kas Tev ļoti patīk. 
Redz, šobrīd Tu ļoti tērē savus spēkus, domājot par viņu (viņiem). Bet ja kādu laiku domāsi par sevi un savu dzīvi, tad spēks paliks pie Tevis un augs.